YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cemaat yurdunda büyük skandal!
Düzce'de üniversite öğrencilerinin kaldığı özel yurtta Başbakan Erdoğan ve AK Parti aleyhinde video izletilmesine karşı çıkan 3 öğrencinin yurttan atıldığı iddia edildi.
Cemaat yurdunda büyük skandal!
05 Mart 2014 / 09:23 Güncelleme: 05 Mart 2014 / 09:26

AK Parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, uzun zamandır yurtlarda ve cemaate yakın bazı birimlerde hükümet karşıtı söylemler olduğunu belirterek, AK Parti karşısında hangi parti güçlüyse onları destekleyen çalışma yapılması gerekliliğine ilişkin kendilerine duyumlar ulaştığını söyledi.

Başbakan'a küfür ve hakaretler ediyorlar

Geçen günlerde bir kız öğrencinin kendisini arayarak, "cemaatlerden birisinin yurdunda kaldığını ancak kendilerine çok baskı yapıldığını, Başbakan ve AK Parti'ye çok büyük küfür ve hakarette bulunulduğunu, kendisinin de bu baskılardan çok rahatsız olduğunu" bildirdiğini aktaran Kaşıkoğlu, bu tür olayların sürekli konuşulduğunu ifade etti.

Kaşıkçıoğlu, söz konusu iddiaların dün akşam ete kemiğe bürünür halde karşılarına çıktığını anlatarak, şunları kaydetti:

"Belki şer gibi gözüken bir olay... Hayra vesile olacağını temenni ediyorum. Dün akşam İstanbul'dan bir arkadaşımız bizi aradı, 'Düzce'de cemaate yakınlığı ile bilinen Zirve Erkek Öğrenci Yurdu'nda kalan bir yakınının Başbakan'a karşı hakaretler ve baskılar yapıldığı, aleyhinde birtakım ifadeler kullanıldığı ve akşam da bir tartışmanın yaşandığını' bizlere aktardı.

"Bu hoca ülkeyi bölüyor" deyince yurttan attılar

Yaşanan tartışma sonucunda yurttaki görevlilerin, öğrencinin Fethullah Gülen'i kastederek, 'Bu hoca ülkeyi bölüyor' ifadesi neticesinde 'hocamıza laf edemezsin' diye çıkıştığını ve artık yurtta kalamayacağını, derhal yurdu terk etmesi gerektiğini kendisine bildirmişler. İstanbul'daki arkadaşlarımız gece yarısı sokakta kaldığını ifade eden öğrenciyle ilgilenmemizi rica etti."

Olaylar üzerine bahsi geçen öğrenciyi aradığını ve kendisinin de bu olayı doğruladığını aktaran Kaşıkoğlu, şöyle konuştu:

"Öğrencilerle görüşmemde, 'kendilerinin meslek yüksekokulunda öğrenci olduklarını ve yurttan atıldıklarını' ifade ettiler.

Olay daha da vahim

Daha sonra konuyu araştırdığımızda konunun daha vahim olduğunu gördük. Olayın bir öğrenciden ibaret olmadığını anladık.

70 kişilik yurtta 35 öğrenciye düştüğünü ve kalanların tümünün infial halinde olduğunu gördük. Uzun zamandan bu yana AK Parti aleyhine kamuoyunda duyduğumuz her şeyin bu yurtta gerçekleştirildiğini gördük.

'Zorla videoların izlettirildiği, abilerin sürekli çeşitli toplantılar yaptıklarını, AK Parti'ye oy atmanın haram olacağına ilişkin söylemler kullandıklarını, AK Parti'ye oy verenlerin şerefsiz olduğu' yönünde ağır ithamlarda bulunulduğunu, AK Parti'den başka tüm partilere hatta gerekirse BDP'ye dahi oy atılabileceğini' söylediklerini duyduk."

Öğrenciler tek tek doğruladı

Kaşıkçıoğlu, yurtta kalan öğrencilerle konuştuklarında bu bahsi geçen konuları tek tek doğruladığını dile getirerek. "Türkiye'nin dört bir yanından ilim tahsil edebilmek adına geldikleri ve ücret ödedikleri halde bu tür baskılara maruz kaldıklarını ifade ettiler" şeklinde konuştu.

 

AA

hani hoşgrü timsaliydiniz
 // galip şeker
hani hoşgrü timsaliydiniz. Barış, kardeşlik, hoşgörü gibi söylemlerinizi demek ki müslüman kardeşlerimiz haricindeki insanlara layik görüyormuşsunuz. Her geçen an maskeniz düşmekte bir yüzünüz daha ortaya çıkmakta. Sizlere bütün iyi niyetimizle yaptığımız maddi, manevi desteklerle kurup işlettiğiniz o yurtlar sanıyor musunuz sizin malınız. Şunu hiçbir zaman unutmayın "mülkün sahibi rabbim" sizi öyle bir şaşırttı ki her şey çok geç olmadan layınızı buldunuz. Allah islah eder inşallah...
05 Mart 2014 Çarşamba 16:36
14:08
 // CEMAAT FAŞİZMİ
Zavalı fakir ve muhtaç öğrencileri suistimal ederek, kendi faşizan politika ve çıkarlarına alet ediyorlar. Devlet bu muhtaç öğrencilere acilen burs ve yurt yardımı yapıp, cemaatin kirli elinden kurtarmalıdır. Sadece laf ile olmaz bu işler. Öğrencilerin güvencesi olmayınca; ister istemez 'yanaşma' merhalesine geliyor....
05 Mart 2014 14:08
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler