YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cemaat MHP'ye göz mü kırpıyor?
Gazeteciler Selahattin Serçe ve Fatih Şahin'in sunumuyla ekrana gelen Çerçeve, bu hafta yine bomba gibi konu ve konuklarla Türkiye'nin nabzını tutuyor.
Cemaat MHP'ye göz mü kırpıyor?
05 Şubat 2014 / 22:37 Güncelleme: 05 Şubat 2014 / 22:39

bölümünde MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Semih Yalçın, Mhp'nin Esenyurt seçim bürosu neden saldırıya uğradı? Son dönemde bazı partiler arasında yaşanan kavgaların altında ne yatıyor? Yerel seçimler öncesi siyaseti sokağa çekmeye  yönelik provokasyonlar mı var? Mhp, 17 aralık operasyonu ve siyasetin gündemindeki konulara nasıl bakıyor? Mhp yerel seçimlere nasıl hazırlanıyor? sorularına  cevap verdi.

İşte Semih Yalçın'ın açıklamalarından öne çıkan ayrıntılar...

Her seçim döneminde bu ve benzeri hadiseler sıklıkla yaşanır. Bunlardan bir yenisini daha maalesef yaşadık. Hayatını kaybeden arkadaşımız orda işinde gücünde bir arkadaşımızdı. Bazı basın organlarında çıkan haberler bizi oldukça rahatsız etti. Amaç ülkücüleri sokağa dökerek, ülkücü hareketin milli hissiyatından faydalanarak kaos oluşturmaktı. Orada yaşanan sıradan bir vaka değildi. Olay tertipli ve MHP mensuplarını galyana getirmeye yönelik bir hareketti.

Bunun hesabı sorulacak

Hrant Dink öldüğünde hepimiz Ermeniyiz hepimiz Hrant Dink'iz diyenler Cengiz Akyıldız şehit edildiğinde sustular? Sayın Genel Başkan Cengiz Akyıldız'ın yarım bıraktığı işi ben yapacağım dedi ve Esenyurt'tan çok önemli mesajlar verdi. O mesajlar olaya karşı bir tepki ve bu olayı yapanlara karşı da bir meydan okumadır. Bunların hesabı sorulacaktır.

Demirtaş'ı samimi bulmuyorum

Selahattin Demirtaş'ı da açıklamalarında samimi bulmuyorum. 1 yıldır terör sustuysa bunun bi sebebi var. Bunun temel sebeplerine doğru bakmalıdırlar. Bu açılım süreci değimiz iktidarla terörist başının anlaşması sonucudur.  
Bugüne kadarki çözüm süreciyle ilgili ön görülerimi maalesef tuttu. Sayın Başbakan paralel devletten bahsediyor. Ama yıllardır paralele devletle bir aradaydı. 2010'da da 2011'de benzer saldırılar kaset siyasetleri üzerinden MHP yok edilmeye çalışıldı. MHP bin yıllık kardeşlikten yana olduğu için hedef halindedir.

Cemaat MHP'ye göz mü kırpıyor?

Artık anketler toplum üzerinde bir mühendislik oluşturmak, toplumu manipüle etmek amaçıyla yapılıyor. 5 anketten 5 farklı sonuç çıkıyor. Sayın Bahçeli de bu tarz araştırmalar yapılıyor ancak bu manipüle amacıyla kullanılmıyor. Bir sıçrama yapacağımızı görüyorum. Gezi ve 17 aralık sonrasında artık sayın Başbakan da cebinde yüzde 50'nin olmadığını biliyor. Biz de biliyoruz olmadığını. Bu anlamda 30 Mart MHP için sıçrama noktasında önem arz ediyor. Cemaat'le herhangi bir anlaşmamız, görüşmemiz yok. O gazete kendince bir araştırma yapmış ve bunu öne sürmüştür. MHP'nin bu seçimlerden en büyük beklentimiz sıçramadır. Bu seçimlerin sürpriz partisi MHP olacaktır. AKP'nin alternatifi CHP değil MHP'dir.

MHP'yi dizayn etmeye çalışan odaklar var mı?

MHP'nin tarikatlerle Cemaatlerle özel bir ilişkisi yoktur hepsine aynı yakınlıktadır. Onlar da bizim vatandaşımızdır. Biz siyaset yapıyoruz. Cemaatler ve tarikatler toplumun ayrı bir kesimidir. İlahiyatla uğraşan bir kesimidir. Ama biz siyaset yapıyoruz. Ayrı kulvarlardır.

Paralel Devlet

Paralel devlet lafının maksadını aşan şekilde kullanıldığı görüşündeyiz. 17 Aralık sürecinde ayakkabı kutularından fışkıran dolarları görmezden gelip başka odakları, faiz lobisi ve diğerlerini nasıl ararsınız? İktidar için çöküş 17 Aralık'ta başladı. Bunu 30 Mart gecesi de tescil edeceğiz. Operasyondan sonra emniyette adeta katliam yaptı. oğlunu damadını tutuklayacak herkesi ortadan kaldırdı. Dizayn etti. Sonra Oğluyla ilgili açıklama yaptı. Aynı yargıdan Balyoz geçti Engin Alan geçti, o zaman adalette sorun yoktu şimdi mi güvensizlik oluştu. Sayın Başbakan bu konuda milleti aldatamaz.

 

KANALAHABER.COM/burakbiber@kanalahaber.com

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler