YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cemaat ile CHP ittifakını belgeleyen fotoğraf
Fethullah Gülen'e yakınlığıyla bilinen isim Hüseyin Gülerce ile CHP Kayseri Belediye Başkan Adayı Osman Çilsal'ın gizlice görüştükleri ortaya çıktı.
Cemaat ile CHP ittifakını belgeleyen fotoğraf
17 Mart 2014 / 11:21 Güncelleme: 18 Mart 2014 / 07:19

Yeni Akit’in ele geçirdiği fotoğraflarda ikiliye, Kılıçdaroğlu’nun danışmanı ve Fenerbahçe eski Denetleme Kurulu üyesi Durmuş Çelen ile Demokrat Parti Yalova eski İl Başkanı Bahattin Sabahçı’nın da eşlik ettikleri görülüyor. Gülerce ve Çilsal’ın baş başa yaptığı görüşmenin içeriği hakkında taraflar bilgi vermekten kaçındı.

Gülerce takıyye mi yapıyor?

“Bu yangın söndürülebilir mi?” başlıklı bir yazı yazarak, AK Parti’ye oy vereceğini söyleyen Gülerce’nin CHP’lilerle gizlice görüşmesi manidar bulunuyor. 25 Aralık 2013 günü Zaman Gazetesi’ndeki yazısında Gülerce şunları kaydetmişti:

“Son hükümet-cemaat meselesinden dolayı gönlüm kırık olsa da, ben oyumu, yaşadığım Yalova’ya göre kullanacağım. Kararım şimdiden net. Hüseyin Gülerce olarak bir oyum var. AK Parti adayına oy vermeyi düşünüyorum. Yangın, hâlâ söndürülebilir…”

"Almanya'daki kasetler yoldaymış"

Yeni Akit'in haberine göre görüşmede bulunan isimlerden Dursun Çelen’in bağlantıları dikkat çekiyor. Facebook hesabı üzerinden Berkin istismarı yaptığı görülen Durmuş Çelen eski bir Demirelci. CHP Antalya İl Başkanı’nın 2012’de Süleyman Demirel ile görüşmesine de aracılık ettiği bilinen Çelen, Demokrat Parti’nin (DP) Kadıköy İlçe Başkanlığını da yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun Genel Başkan olmasıyla CHP’ye katılan Çelen’in Kılıçdaroğlu’na danışmanlık yaptığı söyleniyor.

‘Yükselen Türkiye Platformu’ adında bir oluşumun da başkanlığını yürüten Çelen’le ilgili en çarpıcı bilgi ise, 17 Aralık sonrası servis edilen kasetleri önceden haber vermesi oldu. 29 Aralık 2013 günü, henüz kasetler ortaya çıkmadığı bir dönemde Facebook hesabında bir yazı kaleme alan Çelen, “Almanya’da olduğu bilinen kasetler yakın zamanda servis edilecek” bilgisini paylaşmış!…

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler