YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cemaat-Hükümet ilişkisi ilk ne zaman bozuldu?
Fethullah Gülen'in onursal başkanlığını yaptığı Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı, tarihinde ilk kez basın toplantısı düzenledi. Toplantıya katılan Vakıf Başkanı Mustafa Yeşil bomba gibi açıklamalarda bulundu.
Cemaat-Hükümet ilişkisi ilk ne zaman bozuldu?
14 Ocak 2014 / 19:54 Güncelleme: 14 Ocak 2014 / 20:05

Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil, düzenlediği basın toplantısında Cemaat ile Hükümet'in arasının ilk ne zaman bozulduğunu anlatarak bombayı patlattı.

Vakıf Başkanı Mustafa Yeşil, bir gazetecinin 'Cemaat-Hükümet ilişkisi ilk hangi olayla bozuldu?' sorusu üzerine Cemaat ile Hükümet'in ilişkilerinin ilk olarak 2010 referandum sonrasında Kopenhag kriterleri yerine Ankara kriterlerinin temel alınmasıyla başladığını itiraf etti.

Şangay Örgütü'ne girme çabalarına da tepkili olduklarını açıkça dile getiren Yeşil, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hizmet partilerle ilişkilerin ilkesel yürüttü. 2010 referandum sonrasında Kopenhag kriterleri yerine Ankara kriterlerini temel alındığında endişelerimizi dile getirdik. Bu açıklamaları gündeme getirme siyasi partinin 7 yıldan beri alışageldiği desteğin bazı karşısında çizgi alması sıkıntıya sokmuş olabilir. Biz ülkenin menfaati ile AK Parti'nin yaptıklarının takdiri ile birlikte yapılacakları söyledik. Başarılı görülen 6-7 yılı hukukun üstünlüğü ve AB sürecinde kazandık. Bu kazanımlardan uzaklaşılmamalıdır. Hizmete yakın insanların tasfiyesi bu huzursuzluğu daha açık hale getirdi. Sadece dershane değil kazanılan kazanımların kaybedilmemesi gerekiyor. AB'ye döndüğümüz yüzümüzü o cepheye doğru oraya doğru tevcih edildi. AK Parti'nin attığı adımlar o yönde. Bu sürecin yavaşlaması Şangay örgütüne girme mevcudiyeti Türkiye'nin kazanımları açısından endişeye sevk ediyor. Bu ülkede bizim özgürlüklerin artırılmasına ihtiyaç var. Bunun hukuk zemininde arayışa girmemiz gerekir bunun dışındakiler bizi meçhule sevk eder."

19:28
 // hadi ordan
Hadi ordan.... avrupaymis... demokrasiymis... gezi bombaniz sonmeden ne diyordunuz..." birakin duzeni biz saglariz. Siz beceremiyorsunuz. Memleketi bize verin duzeltelim..yani duzelim.. fetuhla cumhuriyeti... uyanik olun ama biz de uyanigiz....
15 Ocak 2014 19:28
18:04
 // Rasim DUMAN
Bugunku "onursal başkanı"nın (Rahmi KOÇ) agzından, "bizim işyerlerimizde başı ortulu bayanlar ve sakallı erkekler çalışamaz !" diye ferman buyuran KOÇ HOLDİNG ile samimiyetleri ortaya çıkan cemaatin ust yonetiminin, artık "adanmış ruhlardan" oluşan gerçek hizmet camiasını temsil etmediklerini, bir cemaat mensubu olarak, buradan ilan ediyorum. Bu saatten sonra, Başbakanımıza ve hukumetimize sahip çıkmak ve dua etmek artık vacip olmuştur....
15 Ocak 2014 18:04
16:27
 // Sultan selim
60.yıldır avrupanın kapısında beklemek hoşunuza gidiyo ellaaam...
15 Ocak 2014 16:27
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler