YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cemaat hiç denenmemiş bir operasyon yapacak!
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş 'cemaatin yeni planını' açıkladı.
Cemaat hiç denenmemiş bir operasyon yapacak!
23 Ocak 2014 / 10:49 Güncelleme: 23 Ocak 2014 / 10:55

AK Parti Genel Başkan yardımcısı Numan Kurtulmuş'un bu açıklamaları olay yaratacak. Kurtulmuş'un iddiasına göre yeni bir operasyon geliyor. Cemaat, AK Parti'ye yönelik hiç denenmemiş bir operasyon için düğmeye basacak.

Güneş Gazetesi'nin Ankara Temsilcisi Talat Atilla'ya konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş cemaatle ilgili olay yaratacak iddialarda bulundu. 

İşte Kurtulmuş'un cemaat iddiaları;

Hiç yapılmamış bir operasyon olacak

Muhtemelen başka meseleler ortaya çıkarabilirler. 2014’teki Cumhurbaşkanlığı seçimi Türkiye için önemli bir sistem değişikliğinin başlangıcıdır. Artık doğrudan doğruya cumhurbaşkanını halk seçecek. Bu nasıl halk için sevinilecek bir durumsa eski Türkiye’yi yöneten birtakım çevreler içinse rahatsız edici bir durumdur. Eski Türkiye’de kapalı kapılar ardında Türkiye’nin iktisadi ve siyasi elitleri kimi cumhurbaşkanı yapmak istiyorsa onu yaptılar. Artık, halkın istediği birisi doğrudan doğruya halkın oylarıyla cumhurbaşkanı olacak.

Bunun için birtakım operasyonlar yapacaklarını tahmin edebiliyorum. Ama bunun halk tarafından görülmüş olması belki başka yollara tevessül ettirecektir.

Korkutan senaryo

Mesela Türkiye’nin terörist gruplarla bağlantılı bir devlet olduğu imajını doluşturmak isteyen dışarıda çok sayıda mihrak var. Onlarla işbirliği içerisinde olan içerideki mihrakların olduğunu da görüyoruz. Özellikle Suriye’deki terörist gruplarla Türkiye’yi irtibatlandırarak Türkiye’yi Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesine çıkarmak gibi bir senaryoyu dahi kurguluyor olabilirler.

Kurtulmuş hakkında montajlı kaset

Numan Kurtulmuş'un görüntüsünün monte edildiği bir seks kaseti sosyal medya üzerinden yayınlanmıştı. Görüntülerin kurgu olduğu ve Kurtulmuş'un resminin bir seks filmine monte edildiği ortaya çıkmıştı.

Montajlı kasetini görünce ne hissetti?

-Görünce şaşırdım ama kendimden emin olduğum için böyle bir meselenin gerçeğinin çok kısa sürede ortaya çıkacağını biliyordum. Ama çok adice, insanlık dışı, insanın şahsiyetine yapılan açık bir iftiraydı. Allah yardım etti, Diyor ya şair; “yardımcısıdır doğruların hazreti Allah”, 1.5 saat içinde meselenin aslını ortaya çıkardı.  Bu iftirayı kim attıysa, komployu kim düzenlediyse eline yüzüne bulaştırmış oldu. Doğrudan doğruya Allah’ın teyidinin, desteğinin açıkça görünmesidir. Allah biliyor, şaşırmadım değil. Ama deşifre edileceğini biliyordum.

Kim yaptı?

Kimin yaptığını bilmiyorum ama çok profesyonel bir şekilde yayıldı. Kısa bir sürede TT haline getirildi. Yurt dışından 5-6 site üzerinden aynı anda görüntüler yayına sokuldu.
Organize bir çalışmanın olduğu görülüyor. Hem tweeter üzerinden, hem telefonla arayan yüzlerce insan oldu. Bunların bir çoğu bizimle aynı siyasi görüş içinde olmayan insanlar. Hepsi “Böyle bir komploya inanmıyoruz” dediler.

17 Aralık sandığa nasıl yansıyacak?

Son kamuoyu araştırmaları da gösteriyor ki, hiçbir tesiri olmadı. Bundan sonra bu operasyonu yapan çevrelerin bunu bir kez daha düşünerek başka şeyler yapabileceğini tahmin ediyoruz. Halkın yüzde 70’inden fazlası bunun dış kaynaklı bir operasyon olduğuna inanıyor.

Millet diyor ki ‘kardeşim yolsuzlukların sonuna kadar üstüne gidilsin.’ Ama bunu yaparken hiçbir şekilde Türkiye devleti zayıflatılmasın. Bu operasyon dış kaynaklı operasyondur. Asıl hedefi hükümete zarar vermek, Türkiye’ye zarar vermektir. Dolayısıyla, milletimiz yolsuzluk meselesiyle dış kaynaklı operasyonu birbirinden ayırmasını bildi. Halkın böyle bir feraseti var. Bizim bu halka meftun olmamızın nedeni de bundandır.

Asıl hedef MİT mi?

Bu aslında 7 Şubat’tan bu yana devam eden bir süreç.. Bu süreci, Gezi ile başlatmak değil de 7 Şubat’la başlatmak daha doğru olur. TIR olayı ve muhtemelen benzer gelebilecek başka olaylar da bu sürecin devamıdır. Doğrudan doğruya siyasi iradenin, sayın Başbakan’ımızın MİT üzerinden hedef alındığı aşikardır. Ama bunların hiçbirinin sökmeyeceği belli.

Cemaatle savaş ne zaman biter?

Demokrasilerde bir numaralı soru, demokratik meşruiyetin kaynağı nedir? Demokratik meşruiyetin kaynağı halkın iradesidir. Bir hükümet halkın iradesiyle iş başına geldikten sonra demokratik meşruiyeti hiçbir iç ve dış vesayet odağı ile paylaşmaz.

Bir STK ya da lobi olarak herkesin kendi görüşlerini hükümetle paylaşmasına eyvallah. Bundan memnun da oluruz. Ama bunun dışında her kim demokratik meşruiyetin paydaşı olmaya kalkarsa buna meşru hiç bir hükümet müsaade etmez. Bugün olan şey de budur. Herhangi bir yapı hükümetin koalisyon ortağı değil. Seçimle almadığı bir gücü kimse kullanamaz.

10:02
 // murat
Güçlü türkiyeyi kimse istemez tabi amerika israil son olarakta gülen...
24 Ocak 2014 10:02
22:55
 // bi dur
ya bu cemat falan filan ALLAH yolunda isen cemaatsin değilsen şeytana yaverliktir ALLAH aşkına milleti salak TÜRKİYE CUMHURİYETİ ni filim setimi sanıyor bunlar çok şükür artık ALLAH ın izniyle bu oyunları tutmaz ALLAH yar ve yardımcımız olsun başbakanımıza ve yardımcılarına kalın sağlıcakla...
23 Ocak 2014 22:55
17:28
 // vatandaş
Burezil kirkef koplolari allha havale ediyoruz bunu yapan iç odaklar herturlu olanaklar imkanlar kullanilarak Yok edilmeli derhal .....
23 Ocak 2014 17:28
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler