YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cemaat gazetesinde ilginç satırlar
Bugün Gazetesi yazarı Gülay Göktürk bugünkü köşesini okuyucularına ayırdı. Okuyucularından gelen gündemle ilgili mektupları köşesinde paylaşan Göktürk'ün yer verdiği konular dikkat çekti.
Cemaat gazetesinde ilginç satırlar
18 Ocak 2014 / 21:30 Güncelleme: 18 Ocak 2014 / 21:33

Mektuplarda, ülkenin daha önce de bu tarz yolsuzluk soruşturmalarından geçtiğini, Menderes döneminden Çillerler dönemine dek yolsuzluk dosyalarının gündeme geldiğini ifade eden okuyucular ancak bu dosyaların inandırıcılıktan çok uzakta bulunduğunu ve oyların yeniden AK Parti'ye olduğunu yazdılar.

İşte o yazıdan bir bölüm

"Bu defa oy vermeyecektim, vazgeçtim"

"Bahsettiğiniz "Tecrübeli vatandaşlar" içine ben de giriyorum. Yıllardır AKP'ye oy vermiş birisi olarak, Başbakan'ın antidemokratik tavır ve söylemlerinin artık zirve yaptığını düşündüğümden 16 Aralık 2013 itibariyle bir daha oy vermeme kararı almış bir vatandaştım. Ancak gelinen noktada artık her şey öyle açık ortada ki bırakın tekrar oy vererek destek olmayı, elimden geldiğince ulaşabildiğim herkese durumu anlatmaya çalışıyorum ve hep olumlu tepki alıyorum. Ülkemin ve milletimin geleceği için bunu şart görüyorum. (...) İnanın köküne kadar yolsuzluk yapılmış olsun, bu yapıdan daha rahatsız edici gelmiyor. Bir Müslüman olarak, adaletin tesis edildiği, kimsenin kimseye inancından, düşüncesinden, ırkından, mezhebinden, meşrebinden dolayı tahakküm etmediği, herkesin özgürce yaşadığı, refahın da adil paylaşıldığı bir ülke istiyorum. Şimdi tüm bunların çok büyük tehlike altında olduğunu hissediyorum."

"Köprüyü geçerken at değiştirilmez"
 
"Aklı sadece akçeli işlere yatan, hassasiyetleri "yetim hakkının korunmasıyla" sınırlı vatandaş tipine göre hesap yapanlar" cümleniz önemli. Evet, bizi böyle gören çok kişi var. Bu da vatandaşı küçümsemenin başka türlüsü. Yani, anlayışı kıt, siyasi dalavereleri anlayamaz, sadece kendisine gösterilen para tomarlarını görür, arkasında ne olduğunu merak etmez zannediyorlar. Halbuki biz her şeyi görüyoruz. Ayrıca, AK Parti'nin içindeki çürük elmaları da görüyoruz. Onların o kadar çile çektikten sonra nihayet kavuştuğumuz iktidarı lekelemelerini asla affetmeyeceğiz. Ama köprüyü geçerken at değiştirmek olmaz. Şu kriz bir atlatılsın, her şey konuşulacak, her şeyin hesabı sorulacak, emin olun..."

Fatin Rüştü Zorlu ve Çiller
 

"Ben, Refik Saydam'ın başbakanlığını hatırlayan ve 1950 öncesinden itibaren politikayı merakla ve dikkatle takip eden (sizin nitelemenizle) tecrübeli bir vatandaşım.

Bütün bu yıllar boyunca yolsuzluk iddiaları ile karşılaştım/karşılaştık. Birçoğu çok inandırıcı idi. İnandım da. Fakat Fatin Rüştü'nün devlet ihalelerinden %10 hisse almasından, Polatkan'ın (galiba adı vinileks olan) ve diğer bütün Demokrat Partililer'in yolsuzluk iddiaları üzerinden bir hükümet darbesi ve Yassıada rezaleti geçmesine rağmen ortaya hiçbir yolsuzluk konulamayınca iddiaları şüphe ile karşılamaya başladım. Hele, Cumhuriyet tarihi boyunca en çok yolsuzluklarla itham edilen Çiller'in, politikadan ayrılmasından, dokunulmazlık zırhından sıyrılmasından sonra kimse hesap sormayınca/soramayınca, herkesin sesi kesilince artık şüphe bile duymuyorum. Adeta gözümün önünde çalsalar bile inanmayacak bir hale geldim. Ve inanıyorum ki geriye dönüp bakabilen pek çok insan benim gibi düşünmektedir."
 

13:42
 // OKTOPUS
Gün dik durma gunü , birlik olma ve kenetlenme günüdür!
DEVLET EBED MÜDDET!!!...
19 Ocak 2014 13:42
13:40
 // Oktay D Gezer
GÜN,BARONLARIN VE DİS GÜÇLERIN GÜDÜMÜNE GIRMIŞ OLDUGU ARTIK ÇOK AÇİK OLAN BAZİ CEMAAT YONETICILERININ,YURTDİSİNDA ADETA TECRIT EDILMIŞ HALDEKİ FG NIN HÜKUMETI VE DEVLETI ELE GEÇIRME HAMLELERINI BOSA ÇİKARMAK IÇIN DİMDİK DURMA GÜNÜDÜR!...
19 Ocak 2014 13:40
12:22
 // CEMAATİN HEDEFİ ERDOĞAN
Bu şebeke, Akp ye karşı değil, sadece güçlü ve kudretli bir Erdoğan istemiyor. Ak Parti'ye sızmalarına ve ele geçirmelerine, Erdoğan engel oluyor. Bu 'ilginç' dediğiniz tabirin altında da bu yatıyor. Maksakları, Ak Parti'yi, ANAP'laştırmak. Tıpkı Chp yi ele geçirdikleri gibi, Ak Parti'yi de ele geçirmek istiyorlar. Tuzağa düşmeyelim....
19 Ocak 2014 12:22
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler