YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cem olay gecesi yakalandı mı?
İstanbul'da başı kesilerek öldürülen Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut'tan şoke eden iddia...
Cem olay gecesi yakalandı mı?
30 Temmuz 2009 / 08:17 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

İstanbul'da başı kesilerek öldürülen Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut, katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun olay akşamı yakalandıktan hemen sonra serbest bırakıldığını iddia etti. Karabulut, "Devlet katillerin yerini biliyor. Bu cinayeti emniyet değil ancak Başbakanımız çözebilir" dedi.

POLİS BIRAKTI

Önceki akşam Kanaltürk Anahabere konuk olan Süreyya Karabulut, kızının katledilmesiyle ilgili müthiş iddialarda bulundu. Yayına Ankara'dan bağlanan Karabulut, emniyet ekiplerinin Cem Garipoğlu'nu olay akşamı yakaladıktan kısa bir süre sonra serbest bıraktığını kaydetti.

Kızının bir ayine kurban gittiğini ve bunun için Cem Garipoğlu'nun görevlendirildiğini iddia eden Karabulut, "Devlet kızımın katillerinin yerini biliyor. Bu cinayeti emniyet değil ancak Başbakan çözebilir. Hatta isterse, katiller 24 saatte yargı önüne çıkartılır" diye konuştu. Acılı baba, devletin bazı kurumlarında cinayetle ilgili ciddi suistimallerin olduğuna dikkat çekerek şöyle devam etti: " Evde yakalanan 700 bin dolar ile sahte pasaport ve kimlik bugün ortaya çıkıyor. Neden o zaman kayıtlara geçmedi?"

TEHDİT ETTİLER

Karabulut, İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Köse'nin cinayetten birkaç gün sonra evine gelip kendisini tehdit ettiğini öne sürdü.

Karabulut, " Bana 'televizyonlara çıkmayacak, basına herhangi bir şey söylemeyeceksin. Biz katili yakalayacağız ' deyip beni resmen tehdit etti. Ama olay gecesi katili yakalayıp serbest bıraktılar, katile yol verdiler. Katilin babasını da 4 dakika arayla kaçırdılar. Hangi ülkede yaşıyoruz? Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu kadar aciz mi?" diye tepkisini dile getirdi.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler