YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cem Küçük: Türkiye olası operasyona hazır olmalı
Gazeteci Cem Küçük, Türkiye ile Rusya arasındaki anlaşmadan Amerika'nın rahatsız olacağını belirtti ve olası operasyon için Türkiye'nin hazır olması gerektiğini söyledi.
Cem Küçük: Türkiye olası operasyona hazır olmalı
08 Aralık 2014 / 19:10 Güncelleme: 08 Aralık 2014 / 22:30

A Haber’de yayınlanan ‘Diplomasi’ programında Türkiye-Rusya arasında imzalanan 100 milyar dolarlık doğalgaz boru hattı projesi tüm yönleriyle tartışıldı.

Cem Küçük: Türkiye olası operasyona hazır olmalı

Orhan Sali’nin sunduğu, Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, gazeteciler Cem Küçük ve Murat Gener’in tartıştığı programa Küçük’ün Türkiye’ye yönelik olası operasyon uyarısı damgasını vurdu. ABD’nin Rusya’yı zora sokacak her şeyi yapabileceğini vurgulayan Küçük, “Akım projesi Türkiye’yi merkez yapıyor. ABD Rusya’da bomba patlatabilir. Türkiye de operasyona hazır olmalı” diye konuştu.

‘Ne zaman Amerika ile Rusya arasında bir problem çıksa Çeçenistan da bir sıkıntı çıkar. Çeçenistan’da sıkıntı çıktıktan sonra Moskova metrolarında bir şeyler olur. Bu hep böyledir, değişmez. Amerika mesela Rusya’nın içinde bomba patlatabilir. Amerika buralara el altından her türlü silah yardımını verebilir. Biz de eğer böyle bir anlaşma içine girersek, bizim de operasyonlara hazır olmamız lazım çünkü bizi de boş bırakmazlar. Rusya ile böyle bir akım projesini imzalamak  sizi merkez yapıyor.’

Şimşirgil: "Osmanlı keşke borç alsaydı 10 saray daha yapsaydı"

Programda Osmanlı saray kültürüne vurgu yapan Prof. Dr. Şimşirgil, “Saray devletin gücünü gösterir. Keşke Osmanlı Devleti borç alsaydı da 10 saray daha yaptırsaydı. Bu saraylar hepimizin gururlanacağı eserler” diye konuştu.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler