YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cem Garipoğlu hakim karşısında
Münevver Karabulut cinayetinin katil zanlısı Cem Garipoğlu ilk kez hakim karşısına çıktı... İlk duruşmada gerginlik yaşandı. Kardeş Karabulut Cem Garipoğlu'na şırınga ile saldırıdı
Cem Garipoğlu hakim karşısında
11 Şubat 2010 / 11:35 Güncelleme: 11 Şubat 2010 / 12:22

Liseli Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu, ilk duruşma için Bakırköy Adliyesi'ne getirildi.

2. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlayacak duruşma öncesi Bakırköy Adliyesi ve çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı. Garipoğlu'nun getirilişi sırasında adliyeye giden yollar kapatıldı, güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkartıldı. Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Garipoğlu, güvenlik önlemleri altında adliyeye getirildi. Garipoğlu, eskort eşliğinde getirilerek, adliyenin arka kısmından içeri alındı.

Münevver Karabulut cinayetinin katil zanlısı Cem Garipoğlu ilk kez hakim karşısına çıktı.

Bakırköy 2. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmaya, öldürülen Münnever Karabulut'un babası Süreyya Karabulut, annesi Nagihan Karabulut, kardeşi İbrahim Enver Karabulut ile ailenin avukatları Altan Altınyurt, Beliz Özkan, Rezan Epözdemir ile tutuklu sanık Cem Garipoğlu ve avukatı Aytekin Kaya katıldı.

CHP Milletvekili Çetin Soysal'ın da duruşma salonunda olduğu görüldü. Öte yandan, duruşma salonuna Anadolu Ajansı ve TRT'nin de aralarında bulunduğu 10 basın kuruluşundan sadece muhabirler alındı. Duruşma başlamadan önce salona girmek isteyen gazeteciler ile polisler arasında kısa süreli tartışma yaşandı.

GAZETECİLER ADLİYE BAHÇESİNDEN ÇIKARILDI

Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nden Bakırköy Adliyesine getirilen Garipoğlu, yoğun güvenlik önlemleri altında adliyedeki nezarethaneye konuldu. Basın mensupları ilk defa yapılan bir uygulamayla adliye sarayının bahçesinin dışına çıkartıldı. Talimatı Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Adagül’ün verdiği belirtildi.

DURUŞMADA GERGİNLİK

İlk duruşmada gerginlik yaşandı... Münevver Karabulut'un kardeşi Enver Karabulut kardeşinin katil zanlısı Cem Gaipoğlu'na şırınga ile saldırdı...

Bakırköy 2. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada İbrahim Enver Karabulut, yanında getirdiği şırıngada bulunan sıvıyı olay gününü anlatan Garipoğlu'na doğru sıktı.

Bu sırada, güvenlik güçlerince müdahale edilen Karabulut ile üzerine ve vücuduna şırıngadan çıkan sıvı bulaşan Garipoğlu, duruşma salonundan dışarı çıkartıldı.

İçeriği henüz belli olmayan sıvının, bazı gazeteci ve polislerin üzerlerine de bulaştığı görüldü.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler