YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Cem Ersever'i öldürüp, yerine geçti. İnsan kaçakç
"Cem Ersever'i öldürüp, yerine geçti. İnsan kaçakç
"Cem Ersever'i öldürüp, yerine geçti. İnsan kaçakç
16 Ağustos 2008 / 09:13 Güncelleme: 16 Ağustos 2008 / 00:00

JİTEM'in kurucularından emekli Albay çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Ergenekon terör örgütü soruşturması kapsamında, JİTEM'in kurucularından emekli Albay Arif Doğan sağlık problemleri nedeniyle Ankara'da hakim karşısına çıktı. Emekli Albay çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 Beykoz Çavuşbaşı'ndaki evi ve ofisinde yapılan incelemelerde silahlar ve bazı kozmik belgelerin ele geçirildiği öne sürülen ve Ankara'da gözaltına alınan Arif Doğan, akşam 22:20 sularında Adli Tıp Kurumu'na getirildi. Sağlık kontrolünden geçirilen Arif Doğan'ın yürürken elindeki bastondan destek aldığı görüldü.


Doğan, sağlık kontrolüne girişi sırasında basın mensuplarını görünce, ''Çekeceğinizi bilsem traş olurdum, ne böyle sakallı saçlı çekip duruyorsunuz. Yarın gelin herşeyi anlatırım size.'' dedi. Doğan, basın mensuplarının, İstanbul'da ele geçirilen bomba ve silahlarla ilgili sorusu üzerine, ''Gavatların bir kısmı yalan söylüyor, ben geçirilenleri size söylerim gerçekten." dedi. Doğan, el bombaları ile ilgili olarak da, el bombalarını, o iddiaları gündeme getirenlerin "bir tarafına sokacağını" söyledi.


"SORGUDAN TOPALLAMIYORUM!"


Sağlık kontrolünün ardından mahkemeye sevk edilen ve tutuklanarak cezaevine gönderilen Doğan, adliye çıkışında, "Çocuklar sorgudan topallamıyorum bel fıtığı var da ondan aklınıza bişey gelmesin.''diye konuştu. Basın mensuplarının bombalar size mi ait sorusu üzerine Doğan, ''Yok bomba falan yok, bomba yok diyorum alakası yok. Diğer malzemeler var da bomba yok.'' diğer malzemeler derken Kozmik belge mi sorusu üzerine Doğan, ''Evraklar'' yanıtını verdi. Kozmik evrak insanın yanında olur mu ben vatan haini miyim?" diyen Doğan, "Evrak var başka bişey yok." diye konuştu.


ERGENEKON'UN 50 DEPOSU DAHA VAR!


Polis, Doğan'a ait olduğu ileri sürülen ve depo olarak kullanılan 50 ayrı hücrenin daha bulunduğundan şüpheleniyor. Baskın yapılan depodadaki belgelerin tamamının veya bir kısmının Veli Küçük'e ait olabileceği kaydediliyor.


ÜMRANİYE'DEKİ BOMBALAR CEM ERSEVER'İNDİ


Doğan'ın ifadesinde, Ergenekon soruşturmasını başlatan ve Ümraniye'de bir gecekonduda ele geçirilen el bombalarının, faili meçhul bir cinayetle infaz edilen Emekli Binbaşı Cem Ersever'e ait olduğunu söylediği de iddialar arasında.


JİTEM'in dağdaki uygulayıcı olduğunu belirten Arif Doğan'ın, JİTEM'ci olarak bilinen ve isimleri çok sayıda faili meçhul suikasta karışan PKK itirafçılarını ajanlaştıran kişi olduğu da edinilen bilgiler arasında. Bu itirafçılar arasında İbrahim Babat ve Abdulkadik Aygan kendilerini JİTEM'e alanın Arif Doğan olduğunu daha önce açıklamıştı.


İNSAN KAÇAKÇILIĞININ BAŞINDAYDI İDDİASI!


Öte yandan Zaman gazetesinde yayınlanan manşet habere göre; Arif Doğan'in "Türkiye'deki insan ve akaryakıt kaçakçılığını organize eden grubun başında olduğu" ileri sürüldü. Gazeteye açıklama yapan M.D. kodlu eski bir JİTEM görevlisi şunları söyledi:


"CEM ERSEVER'İ ÖLDÜRTTÜ, YERİNE GEÇTİ!"


"JİTEM'in kurucuları arasında yer alan Doğan, Ersever'in öldürülmesinde görev aldı. Ersever, Veli Küçük'le ayrı düştüğü için öldürüldü. Ersever'in işini Arif Doğan'a verdiler. Türkiye'nin neresinde kaçak mazot varsa Doğan orada. Kırsalda bir jandarma karakolu bağlanacaksa, mazot inecek ya da insan kaçakçılığı olacaksa, Doğan ordadır. Doğan önemli bir isim. 10 tane koruması var."  


 


 


 


 


 


  


 


 


 


 


 


 


 


GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler