YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cem çok mağdur olmuş
Münevver Karabulut cinayetinin sanığı olarak hakim karşısına çıkan Cem Garipoğlu bu kez mağdur olarak hakim karşısındaydı
Cem çok mağdur olmuş
05 Ekim 2010 / 16:32 Güncelleme: 05 Ekim 2010 / 18:40

Münevver Karabulut cinayetinin katil zanlısı Cem Garipoğlu, 18 yaşından küçük olduğu sırada bir gazetede hakkında çıkan haberde isminin ve fotoğrafının açıktan yayınlanmasıyla ilgili açılan davada "mağdur" sıfatıyla ifade verdi. Haberi yazan muhabirinde hazır bulunduğu duruşmada Cem Garipoğlu, haberi yazan muhabir ve haberin yayınlandığı gazete hakkında şikayetçi oldu.
      

Lise öğrencisi Münevver Karabulut'ün öldürülmesine ilişkin davada hakkında 18 yıldan 24 yıla kadar hapis cezası istenen Cem Garipoğlu tutuklu bulunduğu Silivri 5 Nolu  L Tipi  Kapalı Cezaevi'nden sabah saatlerinde ring  aracıyla Eyüp Adliyesi'ne getirildi. Jandarma ve polisin yoğun güvenlik önlemleri altında adliyenin arka kapısından içeri alınan Cem  Garipoğlu'nun kravatlı takım elbisesi, saçlarının uzunluğu ve aldığı kilolar dikkat çekti.
      

Eyüp 2. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanık Cem Garipoğlu'nun yanı sıra avukatı Orhan Kaya, sanık gazeteci Gül Kireklo ve avukatı hazır bulundu.  Duruşmada ifadesi alınan sanık Gül Kireklo, daha önce verdiği ifadeyi tekrar ettiğini belirterek, "Ekleyeceğim husus yoktur. Sanığın o tarihte kaç yaşında olduğu bilinmiyordu. Kaçaktı ve yakalanmasına çalışılıyordu. Kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla haber yapılmıştır. Beraatimi istiyorum." dedi.       
    

SIKIILGAN GÖRÜNÜYORDU   

Basın mensuplarının, "Cem Garipoğlu'nun duruşmada tavrı" ile ilgili soruya ise Kireklo, "Çok sıkılgan görünüyordu. Elleri ile sürekli dudaklarıyla oynuyordu. Gözlerime bakmaktan özellikle çekiniyordu.

CHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler