YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Cem burada kalmadı"
Yeni Şafak gazetesinin Cem'in kaldığı bağ evi ile ilgili ortaya attığı iddiada yeni gelişme... Bağ evinin sahibi konuştu :"Cem burada kalmadı"
"Cem burada kalmadı"
24 Eylül 2009 / 07:23 Güncelleme: 24 Eylül 2009 / 07:27
Münevver Karabulut cinayetinin ardından ortadan kaybolan ve cinayet şüphelisi olarak Kırmızı Bülten'le her yerde aranan Cem Garipoğlu'nun firarda bulunduğu bu süre boyunca Çorlu'ya bağlı Sarılar Köyü Göleti yanındaki bir bağ evinde kaldığı yönündeki iddialar, ev sahibi Nazmi Sular'ı (69) şaşkına çevirdi.
 
Köy muhtarının kendisini arayıp bağ evinin fotoğraflarının gazetelerde yer aldığını söylemesi üzerine Nazmi Sular, jeneratör ve otomobil aküsü ile aydınlatılan köydeki bağ evine geldi.

Cem'i tanımam
Ankara oturduğunu söyleyen Nazmi Sular, “Bu ev Çorlu'da eczacılık yapan kardeşim Mualla Sular ile bana ait. Ben Ankara'da oturuyorum. Yazları Çorlu'ya geliyorum ve kardeşimin evinde kalıyorum. Ara sıra da bağ evine geliyorum. Sabah evden çıkarak bağ evine doğru yola koyuldum. Bağ evine gitmeden önce aracımın lastiğini tamir ettirmek için bir oto lastik tamircisine uğradım. Bu sırada köy muhtarı Şahin Nas beni aradı ve evin fotoğrafının gazetede çıktığını söyledi. Şoke oldum. Ben Cem Garipoğlu ve ailesini tanımam, bilmem. Hiçbir akrabalığım ve yakınlığım yoktur” dedi.

Cem Garipoğlu'nun böyle buna benzer başka bir yerde kalmış olabileceğini belirten Sular, “Kimsenin aklına gelmez böyle bir yerde kalacağı. Ancak hiç bir şekilde burada bize ait evde kalmamıştır. Kalması da mümkün değildir. Ancak bu iddialarla bizim evimizin reklamı oldu” dedi.

Köyümüzün adını kirletmek istiyorlar
Köy Muhtarı Şahin Nas ise asılsız haberler nedeniyle Sarılar Köyü'nün adının kötüye çıkarıldığını söyledi.

Gerçek dışı iddialar nedeniyle hem kay halkının hem de evin sahiplerinin mağdur olduğunu kaydeden muhtar Şahin Nas, “Burada böyle bir şeyin olma ihtimali hiç yok. Burası küçük bir yer. Herkes tarlasında, mutlaka birileri bunu görürdü, konuşurdu. Böyle bir suçlama ile karşı karşıya kalıyoruz. Bu da gerek beni gerekse köy de yaşayan halkımızı son derece üzmüştür” dedi.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler