YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cem, bol bol ağlamış
Kız arkadaşı Münevver Karabulut'u öldürdüğü iddiasıyla 197 gün sonra teslim olan Cem G., tutuklanınca konulduğu cezaevindeki ilk gecesini ağlayarak geçirdi
Cem, bol bol ağlamış
18 Eylül 2009 / 16:58 Güncelleme: 18 Eylül 2009 / 17:06

Kız arkadaşı Münevver Karabulut'u öldürdüğü iddiasıyla 197 gün sonra teslim olan Cem G., tutuklanınca konulduğu cezaevindeki ilk gecesini ağlayarak geçirdi.

Mahkemece tutuklanan Cem G., dün saat 23.40 sıralarında Maltepe Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ne getirilmişti. Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndaki koğuşlardan birine yerleştirilecek olan Cem, geceyi karantinada geçirdi. Gece boyunca hiç uyumayan Cem'e ilk yemeği sahur saatinde verildi. Cezaevinin sahur menüsü, akşam yemeğinde çıkan, tas kebabı, pilav, üzüm hoşafı oldu. Cem'e sabah kahvaltısında ise reçel, tereyağı, peynir ve çaydan oluşan menü verildi.

Her gün 5 bin kişiye yemek çıkarılan cezaevinde kantin bulunmadığından Cem'in menü dışında karnını doyuracak bir seçeneği yok. Menüden yemek yiyip yemediği henüz açıklanmayan Cem G., 3 gün karantinada tutulacak. Sonra da Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndaki A, B ve C bölümlerinden oluşan koğuşlardan birine yerleştirilecek. Cem, 18 yaşına gireceği 20 Ekim'den sonra aynı kompleks içindeki L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Bölümü'ne yerleştirilecek.

KOMPLEKSTE 5 CEZAEVİ VAR

Maltepe Çocuk ve Gençlik Kapalı Cezaevi Adalet Bakanlığı Maltepe Ceza İnfaz Kurumları Kompleksi içinde diğer cezaevi binalarından yüksek duvarlar ile ayrılıyor. Cezaevinin iç güvenliği infaz koruma memurları dış güvenliğini ise jandarma sağlıyor. Maltepe'nin kuzeyinde kalan Büyükbakkalköy bölgesinde yer alan cezaevi kompleksi büyük bir arazi üzerinde bulunuyor.

2007 yılında yapımı tamamlanan Maltepe Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü, Türkiye'deki büyük cezaevi komplekslerinden biri. 3 L tipi, 1 çocuk ve gençlik, 1 açık ceza infaz kurumu olmak üzere toplam 5 ceza infaz kurumundan oluşan kampüste ayrıca, 140 lojman, ve bu bölümde, otopark, restoran ve fast-food, ziyaretçi bekleme mahalli bulunuyor. Tüm kampüsü ısıtacak merkezi ısıtma sisteme sahip kampüste ayrıca, mutfak, hastane ve çamaşırhane de yer alıyor.

Bakırköy Kadın ve Çocuk Cezaevi'nin yeniden inşa edilecek olması üzerine buradaki çocuklar, geçtiğimiz yıl kampüste oluşturulan Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu bölümüne nakledilmişti. 334 çocuk kapasiteli bu bölümler, A, B ve C olmak üzere toplamda 36 koğuş bulunuyor.

Etiketler:
paranoit düşünce
 // ibrahim çelikoğlu
İnsan normal düşünmek istiyor.Ve diyor;Fakir bir kız,zengine musallat olmuşsa,kızlığını vermiş ve arkasında ölümüne duruyorsa.
Çocuğun ailesi ne yapar?Cinleri tepesine gelir.Bu işi temizlemek ister.Oğlunu ikna edemezse,kışkırtır.Hep bereber bir testere alıp haddini bildirirler.Oğlu işte olsada,olmasada ona teslim ederler.
Kesecilerin adamları olduklarından güvendikleri dayıları ne olsa var.
190 gün yakalanmıyor.Bu zaman içinde plan,uzman planı yapılmış. ...
19 Eylül 2009 03:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler