YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çelik'ten eylem kararına tepki
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik: ''Toplu sözleşme müzakereleri çarşamba günü başlayacak, 'ben eylem kararı aldım' demek müzakere sürecini bilmemek demektir''
Çelik'ten eylem kararına tepki
14 Mayıs 2012 / 20:24 Güncelleme: 14 Mayıs 2012 / 20:24

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, ''Toplu sözleşme müzakereleri çarşamba günü başlayacak, 'ben eylem kararı aldım' demek müzakere sürecini bilmemek demektir. Böyle söyleyen birisi varsa eğer bu takvimi yaşamamış, bu takvimi bilmiyor demektir'' dedi.

Çelik, geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden eski TBMM Başkanvekili Eyyüp Cenap Gülpınar'ın cenaze törenine katıldıktan sonra geldiği Şanlıurfa'da, gazetecilerin toplu sözleşme görüşmeleri kapsamında ''Hükümetin önerdiği zam teklifinin ardından bazı konfederasyon başkanlarının eylem yapabilecekleri''ne ilişkin görüş bildirmesi konsundaki sorusu üzerine, ''Toplu sözleşme müzakereleri çarşamba günü başlayacak, 'ben eylem kararı aldım' demek müzakere sürecini bilmemek demektir. Böyle söyleyen birisi varsa eğer bu takvimi yaşamamış, bu takvimi bilmiyor demektir yani. 21'ine kadar müzakere süreci devam edecek. Ne olur ne biter, 3 3'te kalabilir, aşağıda, yukarıda teklifler tartışılacak'' diye konuştu. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler