YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çelik o sözlere açıklık getirdi
Çelik o sözlere açıklık getirdi
13 Ağustos 2012 23:25
AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, önceki gün sarf ettiği “Bir kaç Mehmet” sözlerine açıklık getirdi.

Çelik, “Ben ‘PKK birkaç Mehmedi şehit etti diye Meclis’i toplayamayız’ diye bir ifade kullanmadım. Orada asla bir küçümseme ifadesi yoktur. Bu çarpıtmayı yapanların şereften ve ahlaktan nasibi yoktur' dedi. CNN Türk’te konuya ilişkin açıklamaya yapan Çelik şöyle konuştu:

'Birkaç Mehmet şehit oldu diye Meclis toplanmaz'

"ÖZÜR DİLEMEM ISRARLIYIM"

Çelik, 'Benim bu şekilde kullandığım bir ifade kesinlikle olmadı. Hüseyin Aygün’ü kaçırdılar, bugün de 11 vatandaşımızı kaçırdılar. Yarın başka eylem yaparlar. Biz bunlardan dolayı panik içine girersek, CHP’nin yaptığı gibi, biz hergün PKK’nın eylemine göre Meclis’i açıp kapatamayız. Böyle yaparsak biz PKK’nın psikolojik propagandasına destek oluruz. Benim demek istediğim budur. Özür dilenmesi gereken birşey olduğu zaman özür dilemek bir erdemdir. Ben özür dilenecek şeyler söylemedim. Bu sözde bir yanlışlık bulmadığım gibi bunda ısrarlıyım.' dedi.

-BİN KERE ÖZÜR DİLERİM-

'Bana şehitlik dersi vermeye kalkanların alnını karışlarım. Biz şehitliğin gaziliğin ne olduğunu biliriz. Beni istifaya özüre davet edenler var. Ben gönülden yaralı olan şehit ailelerini incitecek birşey söylesem kendi kendimi affetmem. Dil sürçmesi de olabilir o zaman da bin kere özür dilerim. Benim böyle bir durumum yok. Ben söylediğim sözü bilen bir insanım. Şehitler üzerinden günlük polemik yapmak en basit kelimeyle ahlaksızlıktır.'

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler