YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çelik, Ersöz iddiasına ne dedi?
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Ergenekon davası sanıklarından Levent Ersöz'ün iddialarına cevap verdi.
Çelik, Ersöz iddiasına ne dedi?
13 Ağustos 2010 / 16:49 Güncelleme: 13 Ağustos 2010 / 16:56

Çelik, ''Ergenekon davası sanıklarından Levent Ersöz'ün kendisine AK Parti Genel Başkan Yardımcılarından bir tanesinin yüksek mevkiler teklif ettiği yönünde iddialarını nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusu üzerine, ''Ben onlardan birisi değilim. Hatta bu adı geçen zat, görevdeyken, bakan sıfatı ile beni dinletiyordu. Dolayısıyla böyle bir iddia ortaya atmıştır, iddiasını ispatlarsa o kişinin ismini verirse bir değerlendirme yapılır." dedi.

Çelik, ''Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın Tuncay Özkan ile Mustafa Balbay'ın çağrılarının dikkate alınması gerektiğini ifade etti. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?'' sorusu üzerine de, adil yargılanmanın herkesin hakkı olduğunu; adil yargılamayı temin etmenin de yargının görevi olduğunu söyledi.

Çelik, ''Sanırım Sayın Arınç'ın da söylediği, hukukun bu temel prensibidir. Yoksa Sayın Arınç'ın da Ahmet'in Mehmet'in şahsı ile ilgili bireysel bir yorumda bulunduğu kanaatinde değilim.'' diye konuştu.

Çelik, ''Bu kişiler sizce adil yargılanıyor mu?'' sorusu üzerine de, Türkiye'deki tutukluların yüzde 50'sinden fazlasının yargılanmasının devam ettiğini; hükümlü olmadığını ve bunun yargı sisteminin bir çarpıklığı olduğunu söyledi. CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler