YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çelik: Dokunulmazlık katilleri korumak için kullanılmaz
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, HDP'li bazı milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılması hakkında konuştu. Çelik; "Dokunulmazlık katilleri himaye etmek için kullanılmaz.Dünyanın hiçbir yerinde buna müsaade edilmez" dedi.
Çelik: Dokunulmazlık katilleri korumak için kullanılmaz
11 Mart 2016 / 16:01 Güncelleme: 11 Mart 2016 / 16:26

Çelik'in açıklamalarından satırbaşları şöyle;

DOKUNULMAZLIKLARIN KALDIRILMASI

Dokunulmazlık katilleri himaye etmek için kullanılmaz. Dünyanın hiçbir yerinde buna müsade edilmez. 

Dokunulmazlık, parlamentolara verilmiş bir haktır. Ama bu hak demokratik siyasetin savunulması için verilmiştir. Zaman zaman parlamentolara vesayet biçimleriyle müdahale edilir. Bu, parlamentoların demokratik siyaset hakkını koruması için verilen bir zırhtır. Bunu birileri, terörün, insanlığa karşı işlenen suçun himayesi için kullanıyor ve buna dönük olarak bu desteği veriyorsa onlar parlamentonun şeref ve haysiyetini kirleten bir tutuma girmektedirler. Hiçbir hukuk devleti de buna sessiz kalamaz. AK Parti'nin ortak bir karar aldığı haberlerini yalanlıyorum.

AVRUPA'DA MÜLTECİ KRİZİ

Avrupa mülteci krizine olumlu yaklaşmaya başladı.Türkiye'nin yükü paylaşılmalıdır.Bugün Kılıçdaroğlu sığınmacılar ilgili bir söylemde bulunuyor ve diyor ki Avrupa alsın bunları biz onlara verelim 6 milyar euroyu. Biz bunu insani bulmuyoruz. Bu gibi açıklamaları bir muhalefetin liderine yakıştırmıyoruz ve şaşışarak dinliyoruz bunları.Bu gibi yaklaşımları hiç tasvip etmediğimiz gibi ırkçı buluyoruz bu tür ifadeleri. İnsanlık onuruna yakışmaya faşist ifadeleri ciddiyetle karşılamıyoruz.

TERÖRLE MÜCADELE

Sur'daki operasyonlar tamamlandı.Bunlarda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Milletimizin başı sağolsun diyoruz, gazilerimize acil şifalar diliyoruz.

Bu terör olaylarının sorumlusu çözüm sürecini sabote edenlerdir. Bundan sonra sayın Başbakanın denetiminde bölgede açılan yaraların sarılması ve yaşanan maddi manevi tahribatın kapatılması için her türlü gerekilen ne ise yapılacak .Bununla ile ilgili eylem planı hazır ve hayata en kısa zamanda geçirelecek.

ATLANTİC DERGİSİ'NİN HABERİ

(Atlantic dergisinde Obama'nın Erdoğan'ı 'beceriksiz' ve 'otoriter' sözleriyle tanımladığı iddiası) Hiçbir şekilde doğru kabul edilemeyecek bir ifadedir. Bunu yazan gazeteciyi kınıyoruz. Süreç içinde bir yalanlama gelmesini bekliyoruz.

 

 // Hüseyin
Dokunun dokunun öyle bi dokununki yankısı pensilvanyadan amerikadan rusyadan israilden fransadan ingiltereden vs.vs.vs.gelsin. Ha az daha melek yüzlü şeytanı unutuyodum....
12 Mart 2016 10:04
bu kafa ile zor kaldırısınız.ezile büzüle, özür dileye dileye falan..
 // hursit dilaver
bu dokunulmazlıkları anlaşılan sulandıracaksınız. zaten merkel ve murdoc medyası tutuksuz yargılama diye kampanyaya başladı. bunun sonucu,UTANA SIKILA DOKUNULMAZLIK belki KALKAR. o kadar. tutuksuz yargı sonunda ne olacak. BUNLAR SUÇ TARİHİNDE MEBUS İDİLER.ONUN İÇİN SUÇLU SAYILMAZ mı denilecek.beyler 400 şehidimiz var.onlar sizi rüyalarınızda boğar.o şehitler,bunlar tutuksuz olsun,gitsinler kobaniye,ordan melanetlerine devam etsinler diye mi şehit oldular.AKP aklını başına almalı .ayıptır....
11 Mart 2016 Cuma 21:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler