YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çelik: Davutoğlu AK Parti'nin değeridir, kıymetidir
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, Davutoğlu'nun yaptığı çalışmalar her zaman müstesna bir kıymetle anılacağını belirterek, "Davutoğlu, AK Parti'nin kıymetidir, değeridir" dedi.
Çelik: Davutoğlu AK Parti'nin değeridir, kıymetidir
11 Mayıs 2016 / 18:03 Güncelleme: 11 Mayıs 2016 / 18:47

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, AK Parti'deki kongre sürecine dair açıklamalarda bulundu.

İşte Çelik'in açıklamalarından öne çıkanlar;

DAVUTOĞLU, AK PARTİ'NİN KIYMETİDİR

Sayın Başbakanımıza AK Parti kadroları adına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Kendisinin yaptığı çalışmalar her zaman müstesna bir kıymetle anılanacaktır.

Kendisiyle yakın olarak çalışan kadrolar olarak gösterdiği performansı hepimiz müşahade ettik. Bu görevleri üstün bir gayretle yerine getirdiği için her zaman şükranla anılacaktır. Bundan sonra da AK Parti'nin bir neferi olarak çalışmaya devam edecektir. Davutoğlu, AK Parti'nin kıymetidir, değeridir 

Sosyal medyada örgütlü gruplar hadleri olmayan değerlendirmeler yapıyor. Kulis haberlerine dayanarak Başbakanımızı incitmeye çalışan değerlendirmelerin bütün kadrolar olarak karşısındayız. Sosyal medyadaki grup AK Parti'nin onayını almadan bir takım çalışmalar yaparak AK Parti adına konuşamaz.

YENİ GENEL BAŞKAN İÇİN İSTİŞARE YAPACAĞIZ

 Şu anda Sayın Genel Başkanımız, Başbakanımız halen görevinin başındadır. MYK ve MKYK, bu belirlendikten sonra bir yöntemle bunu siyasi işler başkanı, parti sözcüsü bir arkadaşımız geçmişte olduğu gibi duyurur. Bu istişarelerin bitmesi lazım, birkaç gün öncesinde duyurmuş oluruz diye tahmin ediyorum.

Türkiye'yi yönetecek makamların yüksek profilli olması gerekmektedir. Düşük profil diye bir tartışma söz konusu olamaz.

KILIÇDAROĞLU'NUN AÇIKLAMASI

Bu açıklamasını son derece vahim buluyoruz, umarız düzeltirler. Ama milletin karar vereceği konuda, hiçbir şekilde ağza alınmaması gereken, içinde kan geçen bir cümle ile konunun değerlendirilmesi maalesef Cumhuriyet Halk Partisinde herkesin eleştirdiği, milletimizin eleştirdiği birtakım siyaset alışkanlıklarından asla vazgeçilmediğini, vazgeçilmeyeceğini gösteriyor. Bu da Türkiye için büyük bir şansızlıktır diye düşünüyoruz.

AK PARTİ'DE KRİZ İDDİASI

Başbakanın açıklamalarında bir kriz gördünüz mü? Meclis çalışıyor, Hükümet çalışıyor. Türkiye'de hiçbir ekonomik odak kötü sinyal vermiyor. AK Parti içerisinde herhangi bir çatışma yoktur. 

LONDRA'YA MÜSLÜMAN BELEDİYE BAŞKANI

Londra halkının tüm dünyaya önemli bir mesaj verdiğini düşünüyoruz. Dünyaya verilen bu mesajlar bakımından da tebrik ediyoruz. İnsanlığın vicdanının sınavlardan geçtiği bir zaman. Dünya her gün cesetlerle karşılaşıyor. Londra'daki bu seçimin bir çoğulculuk mesajı vermesi açısından son derece kritik olduğunu düşünüyoruz.

Ayrıntılar geliyor...

 // Mustafa Avcı
Bu açıklama daha ilk gün yapılmalıydı ve pelikan dosyası denilen iftira paçavrasına karşı parti olarak tepki gösterilmeliydi! Bu açıklamayı yapmak için, önce Başbakanımızın yıpratılmasınımı beklediniz?...
11 Mayıs 2016 21:22
 // Ömer
ÖmerM.çelik kendi rızas ile gnl başk ve başbakanlıktan istifa etmediği halde istişare ile kimi niçin seçme zorunda kalıyorsunuz her şey yolunda iken... Sizi müdafaaya zorlayan sosyal medya değil taban olduğunu neden söyleme itirafında bulunmuyorsunuz....
11 Mayıs 2016 18:23
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler