YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çelik Baydemir'e küfrü iade etti
Çelik Baydemir'e küfrü iade etti
28 Aralık 2009 00:54
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, BDP'li Baydemir'in gündeme damga vuran sözleriyle ilgili ağır konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, AK Parti'den Elazığ Milletvekili Feyzi İşbaşaran'ın istifası ile ilgili olarak, "Zaten biz bu arkadaşımızı ihraç edilecektik. Arkadaşımız 'yiğitlik bende kalsın' diyerek istifa etti." dedi.

Çelik, AK Parti Bursa il binasında İşbaşaran'ın AK Parti'den istifa etmesi ve açıklamalarıyla ilgili basın mensuplarının sorusunu yanıtladı. Çelik, İşbaşaran'ın sözlerini ve istifasını, "Zaten biz ihraç edecektik. O arkadaşımız 'yiğitlik bende kalsın' dedi ve kendi istifa etti. Olay bundan ibarettir. Söylediği sözleri de değerlendirmeye değer bulmuyorum." dedi." şeklinde açıkladı.

Çelik, "Ama partiden ayrıldıktan sonra yapılan bu konuşmalar, çok itibar edilir konuşmalar değil. Birisiyle evlisiniz. Karı-koca 20-30 yıl aynı yastığa baş koyar; ama ayrılınca birbirinin aleyhine konuşmaya başlarlar. Kimse bunları da hoş karşılamaz. Yıllar yılı bir partide siyaset yaparsın; ama günün birinde yollarınız ayrılır. Kalkıp haddi aşan, yakışıksız, adeta hakeretvari bazı ifadeler kullanırsanız, bütün bu kem sözler sahibine döner, kimse buna itibar etmez. Adama, 'Oradayken niye bunları söylemedin?' diye sorarlar." şeklinde konuştu.

BAYDEMİR'E CEVAP: KEM SÖZ KENDİSİNE DÖNER

Çelik, bir gazetecinin, "Hükümet olarak bu kadar güzel şey yapmanıza rağmen birileri dönüp size küfrediyor. Acaba nerede hata yapıyorsunuz?" şeklindeki sorusuna ise, "Ona şunu sormak lazım; fikretmeyenler küfrederler, fikri olmayan küfreder. Küfredenlerde aslında bize küfrettiğni zannediyor; ama kem söz sahibine aittir, o kendisine döner. En kolay şey küfretmektir, sokaktaki insanlar en çok ne yaparlar, seviyesi düşük insanlar ne yaparlar, küfrederler. Geçenlerde CHP Grup Başkanvekillerinden birisi diyor ki; 'tabii ki hükümet iyi şeylerde yapıyor; ama biz onların iyi yaptıklarına iyi diyemeyiz'. İşte mantık bu, muhalefet anlayışı bu, bunun değişmesi gerekiyor. Değişmeyenler ölüler ve delilerder. Eğer değişmezseniz sonunuz hüsran olur." şeklinde cevapladı.

Muhalefetin iktidara gelmelerinden beri kendilerini yönelik tavrını '3 H' ile nitelendirdiklerini aktaran Çelik, "Hamaset yapıyorlar, yani şöven milliyetçiliğinin uyanması için ellerinden ne geliyorsa yapıyorlar. Husumet yayıyorlar ve hakaret ediyorlar. 3H bu. Bizim 3H'miz ise 'hizmet, hürriyet ve hukuktur'. Biz iktidara geldiğimizde '3Y' ile mücadele edeceğimizi söyledik. Birinci yasaklar, ikincisi yoksulluk, üçüncüsüde yolsuzluklardı." dedi.

Çelik, bundan dolayı kısa süre önce uluslurarası bir araştırma şirketi tarafından yapılan bir araştırmada dünyada en az yolsuzluk yapılan ülkeler sıralamasında Japonya, Tayvan'ın ardından Türkiye'nin üçüncü sırada geldiğini vurguladı.

"Kemsöz"her zaman geçerli değildir.
 // ibrahim çelikoğlu
Kemsöz deyimi doğru bir hareket tarzı değildir.Küfür suçtur.Amma:
Hak arayıp hukuk uygulanması kesilirse,suç sayılamaz.Başka çare olmayınca,en ağır küfür günah değil,kıssas hakkıdır.Baydemir ettiği küfür ile suç işlemiştir.Kendisi hukukçu.AB dört gözle suç duyurusunu oluşturabilmek için,bunların yanında,sabırsızca bekliyor.
Bu güne kadar Kürt davası kökten görülmüş olmadığı halde küfre gitmesi,meydan okumaktır.Kötü niyettir.Yargı aciz kalm...
28 Aralık 2009 10:28
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler