YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çelik: AP raporunu yok hükmünde geçersiz sayacağız!
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Avrupa Parlamentosu'nda oylanarak kabul edilen yeni Türkiye Raporu'na tepki göstererek, AP'nin Suriye'deki tabloyu anlayamadığını açıkladı. Çelik, raporun Türkiye-AB ilişkilerinden rahatsız olanlarca hazırlandığını da ifade et
Çelik: AP raporunu yok hükmünde geçersiz sayacağız!
15 Nisan 2016 / 19:35 Güncelleme: 15 Nisan 2016 / 19:43

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Avrupa Parlamentosu'nda (AP) oylanarak kabul edilen yeni Türkiye Raporu'na tepki gösterdi.

Ömer Çelik'in açıklamasından öne çıkan başlıklar şöyle:

"Suriye konusunda yalan yanlış ifadeler yer alıyor. Avrupa Parlamentosu Suriye'deki tabloyu anlamış değil.

Maddi bilgiler ortadayken böyle bir değerlendirme yapılması, Türkiye-AB arasındaki zirvelerle birlikte kazanılan pozitif yeni ivmeyi istemeyenlerin ideolojik beyanı. Bizim için rapor, sağlıklı rapor değil. İade kararı aldık bu yüzden.

Hakaret mizah değildir

Alman komedyenin hakaretini, mizah olarak değerlendirmemiz asla mümkün değil. Soruşturmayı olumlu karşılıyoruz."

Bakan Bozkır, iade edileceğini açıklamıştı

AB Bakanı Bozkır, Avrupa Parlamentosu'nda kabul edilen Türkiye'nin Avrupa Birliği 2015 İlerleme Raporu'na ilişkin, "Bu raporu da yok hükmünde sayacağız. Raporu, daimi temsilcimiz AP'ye iade edecek" demişti.
 
"Daimi temsilcimiz AP'ye iade edecek"

AP'nin geçen yıl kabul ettiği rapor için de 1915 olaylarına soykırım şeklinde atıf yapılması durumunda iade edecekleri uyarısını yaptıklarını ve bunun da bu şekilde gerçekleştiğini anımsatarak şöyle devam etti:

“Bu çerçevede geçtiğimiz yıl 1915 olaylarına sözde soykırım referansı yapılması durumunda bu raporu iade edeceğimizi söylemiştik. Maalesef geçtiğimiz yıl raporu yok hükmünde sayarak, iade ettik. Bu yıl da maalesef, aynı referans Avrupa Parlamentosu'nun, Türkiye raporunda yer alıyor. Bütün çabalarımıza, bütün ikazlarımıza rağmen, bu referansın giderilmesi mümkün olmadı. O nedenle bu raporu da yok hükmünde, geçersiz sayacağız. Raporu, daimi temsilcimiz AP'ye iade edecek" diye konuştu.
 

vaz gecin
 // hasankaya
vaz gecin.şu ab işinden.bunların yaptığı yeter...
15 Nisan 2016 20:00
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler