YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Celal Kazdağlı: Ülkücüleri sokağa dökmeye çabalıyorlar
Meral Akşener'in kongreyi beklemeden sokağa çıkıp polis barikatlarına direnmesini Kazdağlı, "Asıl amaç ülkücülerin sokağa dökülmesi. Türkiye'nin bir iç savaş ortamına sürüklenmek istenmesinde bir unsur olarak kullanılacak" şeklinde yorumladı.
Celal Kazdağlı: Ülkücüleri sokağa dökmeye çabalıyorlar
17 Mayıs 2016 / 08:12 Güncelleme: 17 Mayıs 2016 / 09:06

Kanal A'da yayınlanan Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan'ın sunduğu 'Sivil Düşünce' programına konuk olan gazeteci-yazar Celal Kazdağlı ve Tamer Korkmaz, MHP'de kongre tarihini beklemeden sokağa çıkan ve polise direnen Meral Akşener hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Meral Akşener neden kongre tarihini beklemedi?

Meral Akşener'in kongre tarihini beklemeden sokağa çıkıp, polis barikatları önünde direnmesini Alper Tan, "Meral Akşener'in stratejisi ve öngörüsü dikkat çekiyor. Başta yargıtay kararını beklemeyeceğiz diyen Akşener, dün yargıtay kararını bekleyeceğiz dedi. Yargıtay kararına karşı olarak dün polis barikatlarını tutup 'Kimse bizi buradan uzaklaştıramaz' dedi. Aradan 1 saat geçmeden, 'Arkadaşlar gideceğiz, çünkü burada su yok yemek yok' deyip ayrıldılar. 

Daha 2 saat sonrasını hesap edemeyen Meral Akşener MHP'yi ele geçirdiğinde neyi öngörebileceğini de çok rahat anlayabiliriz." şeklinde değerlendirdi.

"Ülkücüleri sokağa dökmeyi amaçlıyorlar"

Oluşturulmaya çalışılan kaos ortamında elde edilmek istenenin MHP'li ülkücüleri sokağa çıkarmak olduğunu ifade eden Celal Kazdağlı da kongre tarihinin beklenmemesini "MHP'de kongre kazanmak ve partiyi ileri bir noktaya götürmek hedefi olsaydı Koray Aydın desteklenirdi. Yapılmak istenen, ülkücüleri sokağa çekmek ve sokakta yapılan bu direnişten sonra Meral Akşener'e başka bir parti kurdurmak ve MHP'yi küçültmek. Ama asıl önemli olan ülkücülerin sokağa dökülmesi. Bu ilerde Türkiye'nin bir iç savaş ortamına sürüklenmesinde en önemli unsur olarak kullanılacak. Bunu sağlama amacı var ama Koray Aydın buna izin vermez.

Dün Akşener'in sokağa çıkması, bariyer, polis, tel örgü, toma bunlar hepsi çatışma unsuru. Sokakta çatışma ve terör sembolleri. Yapılan her şeyde bu öne çıkarıldı. 

Amacın parti kurmaktan ziyade ülkücü gençliği sokağa dökmek olduğu açıkça görülüyor. Gezi olaylarından beri bunu yapmaya çalışıyorlar. Ama başaramadılar. Bir karşıtlık oluşturup kaos ortamı oluşturmak için ülkücü gençliği kullanmak istiyorlar. Bu yüzden kongre tarihi beklenmedi" sözleriyle ifade etti.

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

 

Edres belli
 // Memet dag
Hanim efendi kime hizmet ediyor ulkuculuk gencleri sokaga dokmek deyildir 80li yilarimi ozledin bu allahin izni ile bu olmiyacak...
17 Mayıs 2016 12:14
yüzündeki fetö nurunu göremiyormusunuz..
 // atiker
ak partinin içerisinde bir sürü aynı siyonist nurunu taşıyan kripto fetöcü vardı şimdi bir çoğu aşikar oldu allah cb na yardım ihsan ettide ihanetlerini tam manasıyla gerçekleştiremediler çoğu tasfiye edildi kenardan köşeden bağırıp duruyorlar çelikler arınçlar bir sürü mhp dede bu kadın paralelin kripto ajanı dertleri türkiyeyi iç savaşa sürüklemek keMAL kan diyor amaç mhp tabanı ve gençliğinide içlerine alıp siyonistlerin isteklerini yerine getirmek tayip erdoğan düşmanlığı bunları biraraya...
17 Mayıs 2016 Salı 11:24
yazik@sizlere Vatanhainleri
 // Mehmet
Niyeti kötü ollan atigi ok elbet bir geri Döner kendine...
17 Mayıs 2016 03:26
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler