YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Çek'ten içerde olanlara tahliye
Adalet Komisyonu karşılıksız çekten hapis yatanların tahliyesine onay verdi.
'Çek'ten içerde olanlara tahliye
04 Aralık 2009 / 17:32 Güncelleme: 04 Aralık 2009 / 18:51

 Çek Kanunu Tasarısı, TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi.
        

Tasarıya göre, tarafların anlaşması halinde karşılıksız çek verme suçundan mahkum olanların cezasının infazı ertelenebilecek veya durdurulabilecek.
        

Varılan anlaşmanın Cumhuriyet başsavcılığına veya mahkemeye verilmesi halinde, anlaşmada öngörülen süre kadar soruşturma veya kovuşturma durdurulacak.

Çek yasasında 2 yıllık ceza ertelemesi getiren kanun tasarısı, Meclis komisyonundan geçti. Tasarı, Meclis Genel Kurulu'ndan da geçerse, 2172 çek suçlusu mahkûm cezaevinden tahliye olacak.

Çek Yasası Değişikliği
 // İlhan Akdağ
Bu yasa ile karşılıklı anlaşma ile borçluya yeni bir süre ve taksit imkanı tanındığına göre çaycı kapıcı veya muhasebe müdürü gibi kişilerin bu imkandan istifade imkanı mantıken yoktur. Çünkü bir alacaklının bir anlaşmayı kabul edip onun mahkemeye intikalini sağlaması için önce bunu rızasıyla kabul etmesi, ikna olması lazım. Tahliye olunca zaten ödeme yapamayacak olan hükümlünün tahliyesi için hiç kimse böyle bir hamle yapmaz. Bu yasanın tek farkı ...
08 Aralık 2009 01:58
Yeni çek yasası
 // ercan
Asıl borçlular ödeme güçleri doğrultusunda taahhütlerini verip çıkacaklar 2 sene süreleri var. peki şirkette vekaleten çeklere imza atan muhasebe veya idari müdür, kandırılmış çaycı ve kapıcı ne yapacak oda milyarlara, trilyonlara taahhüt verip, pazarda limon satarak 2 bin senedemi ödeyecek kendine ait olmayan borçları.. Kanunen şirket çeklerinde imzası olan çalışana yükle borcu patronlara hiçbir yaptırım yok ne ala memleket.....
05 Aralık 2009 00:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler