YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çeber davasında son gelişme
Çeber davasında son gelişme
22 Şubat 2010 12:40
Gözaltına alındıktan sonra tutuklu kaldığı cezaevinde gördüğü işkence sonucu öldüğü iddiasıyla açılan dava 12 Nisan'a ertelendi

Engin Çeber'in gözaltına alındığı karakol ve tutuklu kaldığı cezaevinde gördüğü işkence sonucu öldüğü iddiasıyla açılan davaya devam edildi. Bakırköy 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 11. duruşma, bugün dinlenmesine karar verilen 4 tanığın gelmemesi nedeniyle kısa sürdü. Mahkeme, 12 Nisan 2010 tarihine erteledi.

Engin Çeber Davası'nın 11. Duruşması bugün görüldü. Duruşmaya, tutuklu sanıklar, Engin Çeber'in babası Ali Tekin ve Çağdaş Hukukçular Derneğinden müdahil avukatlar katıldı. Adliye Çıkışında duruşma ile ilgili açıklama yapan Çağdaş Hukukçular Derneği Başkanı Avukat Selçuk Kozağaçlı "Bugünkü celsede dinlenmesi gereken 4 tanık gelmediği için eksik ifadeler tamamlanmadı. Mahkemenin beklediği usuli işlemler ve bugünkü savcının geçici olarak duruşmaya çıkması nedeniyle önemli bir ilerleme sağlanamadı." dedi.

Oğlu Engin Çeber'in ölümü ile ilgili davanın 11. duruşmasında hazır bulunan baba Ali Tekin, adliye çıkışında gazetecilere soyadını neden değiştirdiğini anlattı. Oğlunun davası nedeniyle baskı gördüğünü iddia eden Tekin, "Ben ve diğer çocuklarım soyadımızı 'Tekin' olarak değiştirdik. Can güvenliğimiz söz konusu." diye konuştu.
 Öte yandan Engin Çeber'in cezaevinde ölmesini protesto eden bir grup Adliye önünde eylem yaptı. Duruşma görüldüğü süre boyunca "Adalet istiyoruz." şeklinde slogan atan grup adına yapılan basın açıklamasında, Çeber'e işkence edenlerin cezalandırılması istendi.
Çeber davası ifadeleri alınamayan 4 tanığın dinlenmesi için 12 Nisan tarihine ertelendi.

Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler