YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çavuşoğlu'ndan füze kalkanı isteği
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO'nun yükümlülükleri olduğunu söyleyerek “Özellikle füze kalkanı konusunda tüm Türkiye’yi kapsayacak şekilde gerekli tedbirlerin alınmasını istiyoruz” dedi.
Çavuşoğlu'ndan füze kalkanı isteği
01 Temmuz 2016 / 07:31 Güncelleme: 01 Temmuz 2016 / 10:12

Çavuşoğlu, Brüksel’de AB katılım müzakerelerinde 33. faslın açılmasının ardından NTV’ye değerlendirmelerde bulundu.

Terörün tanımıyla ilgili dünyada kabul edilmiş uluslararası bir tanım olmadığını belirten Çavuşoğlu, her ülkenin terörle mücadelede de farklı uygulamaları olduğuna işaret etti.

Terör örgütleri konusunda kesinlikle ayrım yapılamayacağını vurgulayan Çavuşoğlu, “AB ülkelerinde, kendi ideolojilerine yakın diye Marksist ideolojiye yakın diye, ateist bir terör örgütü biliyorsunuz, bu sebeple camilere, kiliselere saldırıyor, PKK’yı terör listesinden çıkarmaya çalışan ve destek veren siyasi partiler var. İşte bu kabul edilemez” dedi.

TÜM TÜRKİYE'YE FÜZE KALKANI

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO’nun yükümlülükleri ve aldığı kararlar olduğunu belirterek, “Özellikle füze kalkanı konusunda tüm Türkiye’yi kapsayacak şekilde gerekli tedbirlerin alınmasını istiyoruz” dedi.

Füze kalkanı
 // egenc
Füze kalkanı vermeyecekler. Biz de Ruslarla anlaşacağız. Yunanlılar Kıbrıs üzerinden bahane uydurarak alırken ses çıkarmadılar....
01 Temmuz 2016 Cuma 12:58
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler