YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çavuşoğlu'ndan Avusturyalı bakana: İfade özgürlüğü arkadaşım!
Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz Çavuşoğlu'nun ültimatomunu kabul etmediğine dair sözlerine Çavuşoğlu, "İfade özgürlüğü arkadaşım" diyerek tepki gösterdi
Çavuşoğlu'ndan Avusturyalı bakana: İfade özgürlüğü arkadaşım!
02 Ağustos 2016 / 00:12 Güncelleme: 02 Ağustos 2016 / 00:15

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avusturya Dışişleri ve Entegrasyon Bakanı Sebastian Kurz'a cevaben yazdığı "Bu bir ültimatom değil Sebastian, bu benim kişisel fikrim. İfade özgürlüğü arkadaşım." mesajıyla ifade özgürlüğü dersi verdi.

"ÇAVUŞOĞLU'NUN ÜLTİMATOMUNU KABUL ETMİYORUM" DEMİŞTİ

Çavuşoğlu, Twitter hesabı üzerinden Avusturyalı mevkidaşının kendisi ile ilgili yazdığı "Mevlüt Çavuşoğlu'nun ültimatomunu kabul etmiyor ve geri iade ediyorum. AB bağımlılıkla hareket edemez, kendi sınırlarını korumak zorundadır.' mesajını cevapladı.

Bakan Çavuşoğlu mesajında "Bu bir ültimatom değil Sebastian, bu benim kişisel fikrim. İfade özgürlüğü arkadaşım." ifadelerine yer verdi.

Çavuşoğlu, Almanya'nın Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) gazetesine verdiği mülakatta şunları kaydetmişti:

"2013 yılında Geri Kabul Anlaşması ile bağlantılı olarak vize serbestisine ilişkin anlaşmayı imzalamıştık. Ayrıca mart ayında AB ile Türkiye’ye geri getirilen her Suriyeli karşılığında başka bir Suriyelinin bir AB ülkesine yerleştirilmesinin öngörüldüğü anlaşmayı imzaladık.

Bu formül işliyor. Ancak bunların hepsi vize serbestisine bağlı. Bu husus da 18 Mart tarihli anlaşmanın bir parçası. Bu bir tehdit değil. Eğer vize serbestisi uygulanmazsa, biz de Geri Kabul Anlaşması'nı ve 18 Mart’ta imzaladığımız anlaşmayı bir kenara bırakmak zorunda kalacağız."

 // Oguz
Bu alcak iki yüzlü AB teröristlere gelince düsünce özgürlügünü dillerinden düsürmezler. AB ninde ABD ninde canlari cehenneme, bunlarin hepsini incirlikten def edeceksin oraya islam ordusunu yerlestireceksin. Yeter artik bicak kemige coktan dayandi....
02 Ağustos 2016 11:13
...
 // Adıyaman'lı Akın
Sayın Çavuşoğlu o daha çocuk ne anlar demokrasiden ne anlar ifade özgürlüğünden....
02 Ağustos 2016 10:15
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler