YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çavuşoğlu'ndan Avrupa'ya: Niye rahatsızsınız?
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Türkiye'nin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açık konuştuğu için Avrupa'nın bundan rahatsız olduğunu ifade ederek, "Biz açık konuşuyoruz, niye rahatsız oluyorsunuz?" şeklinde konuştu.
Çavuşoğlu'ndan Avrupa'ya: Niye rahatsızsınız?
12 Ekim 2016 / 14:05 Güncelleme: 12 Ekim 2016 / 15:20

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nde soruları yanıtladı.

Türkiye-Avrupa Birliği arasındaki anlaşmaları değerlendiren Çavuşoğlu, "Çoğu dostumuz Ankara'yı ziyaretinden sonra gerçek durumu anladı. Hepimiz güvende değilsek hiçbirimiz güvende değiliz" dedi.

"AÇIK KONUŞTUĞUMUZ İÇİN RAHATSIZSINIZ"

Avrupa Birliği'nin Türkiye'ye verdiği sözleri tutmadığını belirten Çavuşoğlu, "Biz açık konuşuyoruz, Sayın Cumhurbaşkanımız biraz açık konuşuyor, siz de bundan rahatsız oluyorsunuz" ifadelerini kullandı.

Çavuşoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Darbe girişiminin arkasında FETÖ'nün olduğuna dair binlerce belge var. Gülen, daha önce başka darbelerin de arkasında durdu"

DOKUNULMAZLIKLARIN KALDIRILMASI

Teröre silah taşıyan, terörle arasına mesafe koymayan vekillerle ilgili hukuki süreç başlatıldı. Bunu demokrasiye aykırı olarak değerlendiriyorsunuz, ama biz demokrasi savaşı veriyoruz. Eğer onlar yargılanmasa, bizim, teröre destek verenlerle ne farkımız olur?

İDAM SORUSU

İspanyol bir palamenterin, "İdam cezası geri gelecek mi?" sorusu üzerine Çavuşoğlu, "Böylesine bir travmayı atlatmak kolay değil. Kendi askeriniz, kendi halkınıza silah doğrultuyor. Bu durumda, halkın bir takım talepleri oldu.

Demokrasilerde halkın taleplerine yüzde yüz kulak tıkamak yanlış, ancak halkın duygularını doğru yönetmemiz lazım. Ben şahsen söylüyorum; idam cezasına karşıyım. Aklı selim bir şekilde bu konuyu milletvekillerimiz değerlendirirler.

Elbette OHAL döneminde biz tıpkı Fransa'nın yaptığı gibi, bir delegasyon, bazı kısıtlamalar oldu. OHAL bizim tercihimiz değildi, fakat öyle bir kompleks durum ki, 3 ay bile yeterli olmadı. Şu an bile tehdidin tamamen ortadan kalktığına inanmıyor halkımız. Düşünün, 40 yıldır devletin içine sızan bir çete. Fransa'da iki terör saldırısı oldu, OHAL'i bir yıl uzattı.

Neden ABD.'ye soramıyor sunuz???!!!
 // Muhafız
Bu ikiyüzlü AB Parlementerleri neden acaba Türkiye'ye idam gelecek mi sorusunu soruyorlar da ABD.'de şu anda neden İDAM CEZASI VAR diye soramıyorlar???!!!Hatta ABD.tarihinde en çok idam cezasını onaylayan da zamanında Texas Valiliği yapmış olan George Walker Bush'tur...!!! Valilik yaptığı 4 yılda tam tamına 47 defa İDAM cezasını onaylamıştır.İdamların hepside elektrikli sandalyede gerçekleştirilmiştir.Yada neden Mısır'daki darbeci sisi'ye o kadar çok kişi hakkında İDAM cezası kararı almıştı...
13 Ekim 2016 Perşembe 02:10
BIRAKIN ARTIK
 // CEM
Bırakın artık şu AB nin bitmeyen isteklerini.Adam idam gelecekmi diye soru sormuş.Cevap ne olmalıydı.Halk böyle istiyor olmalıydı.Yani AB ye zaten alınmayacak.Alsalarda AB nin posası çıktı....
12 Ekim 2016 Çarşamba 21:03
AB sen sus
 // esterli
Aslında AB beklentiler gerçekleşmedi darbe sen suss atırma tc kafasını zorlama Viyana ya kadar C* bayranı dikersem aklınız başınıza gelecek AB suss izle dinle ve saklama terör lerin arkasına AB...
12 Ekim 2016 16:13
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler