YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çavuşoğlu: Türkiye DAEŞ'in ilk hedefinde çünkü...
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Litvanya Dışişleri Bakanı Linas Linkevicius ile Dışişleri Resmi Konutu'nda görüştü. Sınırın DAEŞ'ten temizlenmesi gerektiğini kaydeden Çavuşoğlu, "En büyük darbeyi biz vurduk, Erdoğan o yüzden birinci hedef" dedi.
Çavuşoğlu: Türkiye DAEŞ'in ilk hedefinde çünkü...
22 Ağustos 2016 / 12:16 Güncelleme: 22 Ağustos 2016 / 12:39

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Litvanya Dışişleri Bakanı Linas Linkevicius ile bir araya geldi. 

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Litvanya Dışişleri Bakanı Linkevicius ile Dışişleri Resmi Konutu'nda görüştü. Heyetler arası görüşmelerin ardından Çavuşoğlu ve Linkevicius ortak basın toplantısı düzenledi. 

Çavuşoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları:

Ilımlı muhalefet başta olmak üzere DAEŞ'le mücadele eden güçlere destek verebiliriz. Top atışlarıyla da destek verdik. Bundan sonraki süreçte de desteğimiz devam edecektir. Çünkü Türkiye DAEŞ'in birinci hedefi olmuştur. Çünkü Türkiye 4000'e yakın kişiyi sınır dışı etmiştir.

DAEŞ'e en büyük darbeyi biz vurduk. O yüzden Recep Tayyip Erdoğan birinci hedeftir.

Sınırımızın DAEŞ'ten temizlenmesi gerekiyor.

Gülen ile ilgili heyet geliyor. Yarın da özellikle Adalet Bakanlığı'nda toplantılar devam edecek. Biden ile de tüm bu süreci bir kere daha görüşeceğiz. Daha sonra bizden bir heyet Ankara'ya gidecek. Dosyayı iletmek üzere Adalet Bakanımız ile de bizzat gitmeyi planlıyoruz.

Linkevicius da şunları kaydetti:

Bütün Avrupalı müttefiklerimizle aynı duyguları paylaşarak bu darbe girişimini kınadığımızı düşünmek istiyorum. Şu anda bir temas azlığından kaynaklanan yanlış anlama olabilir. Birbirimizi daha iyi anlayarak adımlar atmalıyız. Duygularımızı bir kenara itip somut adımları atmamız gerekiyor.

HER ZAMAN
 // CEM
Türkiye her zaman hedefte çünkü Dünyanın en pahalı gayrimenkul ünde oturuyoruz.Dünyayı yönetmek istiyor isen Ortadoğu ya hakim olacaksın. Ortadoğunun en büyük ve önemli kısmı da Türkiye.O yüzden halkımız ve bu ülkeyi yönetenler çok ama çok uyanık ve bilinçli olmalı...
22 Ağustos 2016 Pazartesi 12:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler