YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çavuşoğlu: Suriye ve Irak'ta dağıtılan silahlar PKK'nın elinde
Eski Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Mehdi Ordusu ya da Maliki’nin Şii Milisleri’ne dağıtılan silahların bile şu anda PKK’nın eline geçtiğini anlattı.
Çavuşoğlu: Suriye ve Irak'ta dağıtılan silahlar PKK'nın elinde
14 Eylül 2015 / 03:44 Güncelleme: 14 Eylül 2015 / 08:24

Eski Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu terörle mücadele konusunda yaptığı açıklamada Avrupa'yı PKK'ya yaklaşımları konusunda eleştirdi.

PKK'yı meşru göstermeye çalıştılar

Çavuşoğlu, "özellikle DAEŞ ile mücadele kapsamında, PKK’ya daha önce de sempatisi olan, PKK’yı destekleyen partiler, örneği Yeşiller, Sosyalisler, PKK’yı ‘DAEŞ ile mücadele eden bir örgüt’ şeklinde lanse ederek, terör örgütünü meşru göstermeye çalıştılar. Bu süreçte PKK ciddi bir siyasi destek aldı" dedi.

pk1-012.jpg

Silahlar PKK'nın elinde

PKK’nın elindeki silahların menşeinin PKK’nın doğrudan ya da Suriye ve Irak’ta gelişigüzel dağıtılan silahlar nedeniyle dolaylı olarak desteklendiğini ortaya çıkardığını anlatan Çavuşoğlu, Mehdi Ordusu ya da Maliki’nin Şii Milisleri’ne dağıtılan silahların bile şu anda PKK’nın eline geçtiğini anlattı. Çavuşoğlu, Amerika, Almanya, İngiltere, Fransa tarafından Suriye ve Irak’ta gelişigüzel silah dağıtıldığına dikkati çekti.

Mülteciler seçiliyor

Çavuşoğlu, Batı’nın mültecileri kabul konusunda da  “İkiyüzlü” davrandığını söyledi. Suriyeli mültecileri ülkelerine kabul edeceklerini açıklayan birçok AB ülkesinin, dine ve eğitime göre seçim yaptığını anlatan Çavuşoğlu, “İnsanları, mültecileri ülkelerine kabul ederken, teşbihte hata olmaz, affedersiniz, pazardan hayvan seçer gibi seçmek istiyorlar” ifadesini kullandı.

 

STAR

 

yavudi takvimine göre ; 28 eylül 2015 te AKSA da bir şeyler olacak ! :(
 // Hz Mehdi 2019
yavudi takvimine göre ; 28 eylül 2015 te AKSA da bir şeyler olacak ! :(

isra 7 ye bakın ; her şey Allah 'ın izniyle olur !!!...
16 Eylül 2015 Çarşamba 18:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler