YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çavuşoğlu: Musul'daki operasyonu yerel güçler yapmalı
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Musul ile ilgili olarak, Mezhepçilik anlaşııyla dışarıdan şii milislerin getirilmesi Musul'a barış getirmez orta vadede o bölgenin sorunları devam eder. "
Çavuşoğlu: Musul'daki operasyonu yerel güçler yapmalı
07 Ekim 2016 / 13:00 Güncelleme: 07 Ekim 2016 / 14:29

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Jose Manuel Garcia Margallo ile Dışisleri konutunda ortak basın toplantısı düzenledi.

Bakan Çavuşoğlu Musul tartışmalarına ilişkin olarak yaptığı açıklamada bulanarak, "Mezhepçilik anlaşıyla dışarıdan şii milislerin getirilmesi Musul'a barış getirmez orta vadede o bölgenin sorunları devam eder. Oradaki suni halk için birbirinden tehlikeli olan şii milislerle DAEŞ arasında seçim yaptırılmaması gerekiyor" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

Bizim aldığımız önlemlerle bu yapancı savaşçı geçişleri büyük ölçüde durduruldu.

Dolayısıyla kaynak ülkelerin de bu konuda daha ciddi adımlar atması gerekiyor. DAEŞ'in ideolojisini öldürmek gerekiyor. Sizim dinimizi barış dinidir. Cumhurbaşkanımızın vurguladığı gibi DAEŞ'in terör örgütü olduğunu anlatmamız gerekiyor.

MUSUL OPERASYONU YEREL GÜÇLERLE YAPILMALI

Bir operasyonu planlarken öncesini operasyonun kendisini sonrası öngörmek lazım Cerablus'ta yerel güçlerle yapılan başarı ortada, Musul da da yerel güçler operasyonu yapmalı bu en gerçekçi yaklaşımdı.

DIŞARIDAN GETİRİLEN Şİİ MİLİSLER BARIŞ GETİRMEZ

Mezhepçilik anlaşıyla dışarıdan Şii milislerin getirilmesi Musul'a barış getirmez orta vadede o bölgenin sorunları devam eder. Oradaki suni halk için birbirinden tehlikeli olan şii milislerle DAEŞ arasında seçim yaptırılmaması gerekiyor.

Bizim Başika kampında yetiştirdiğimiz insanlar Musul'un yerel güçleridir içlerinde kürtler, yezidiler ve Türkmenler gibi bölge sakinleridir.

Biz bugüne kadar DAEŞ'e karşı her türlü eylemde yer aldık Musul'da da her türlü desteği veririz. 

BU VESîLEYLE, MUHTEREM ➷➷➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
Editör Ağabeyimiz'inde mübârek cum'âBayramı'ı kutlar, kıldığı cum'âNamazı'nın kabûlü dileğiyle sunarız sonsuz saygılar !!!...
07 Ekim 2016 Cuma 13:53
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler