YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çatlı'nın referandum kararı
Abdullah Çatlı'nın kardeşi Zeki Çatlı, anayasa değişikliği paketine destek verdiğini açıkladı.
Çatlı'nın referandum kararı
25 Temmuz 2010 / 12:00 Güncelleme: 25 Temmuz 2010 / 12:05

Çatlı, 12 Eylül'de gördüğü işkenceleri unutmasının mümkün olmadığını belirtirken avuç içinde ve vücudunda söndürülen sigara izmaritlerinin, Filistin askısında gördüğü işkencelerin izlerini hâlâ taşıdığını kaydetti. Sadece bu acılar için bile 'evet' oyu vereceğini vurguladı. Çatlı, idam sehbasına götürülen gençler için bir başbakanın 29 yıl sonra gözyaşı dökmesini çok saygıdeğer bulduğunu anlatırken "Diğerleri ülkücü şehitlerin aileleri için ne yapmış? Hangi gün gidip hallerini hatırlarını sormuşlar" dedi.

BAĞIRIŞLARI KULAKLARIMDA

Çatlı, işkence tezgahlarında bağıran ülkü-daşlarının sesinin her an kulaklarında olduğunu söyledi. Bunları yapanlarla aynı safta olamayacaklarının altını çizerken "Geç de olsa bedel ödemeleri gerekiyor. Vereceğimiz 'evet' oyu ile bu bedeli 29 yıl sonra ödeyecekler" diyen Çatlı, o süreçte yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Tutuklandıktan sonra beni 13 defa usulsüzve hukuksuz olarak sorguya alıp, sözlü tacizlerde bulunan o savcıyı unutmam mümkün değil. Biz dava uğruna can ve kan vermiş bir aileyiz. Cuntacıların elemanları her gün gelip evimizi aradılar, babamı rehin aldılar. 'Abdullah ve Zeki geldiğinde bırakırız' dediler.

Ben gidince, babamı öbür kapıdan bıraktılar. Bunları unutamayız, başta annem ve babamın yaşadıkları için, gidip 'evet' oyu kullanacağım. Neler yaşadığımızı rahmetli Türkeş, o zamanlar 'Devlet Abi' dediğimiz Sayın Bahçeli, rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu iyi bilir. Ülkücü taban neler çektiğimizi iyi bilir." AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler