YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çatışma çıktı, 15 PKK'lı öldürüldü
Çatışma çıktı, 15 PKK'lı öldürüldü
25 Temmuz 2012 07:10
Yol kesen 15 PKK'lı çatışmada öldürüldü

Hakkâri'nin Şemdinli ilçesinde yol kesip örgüt propagandası yaparak, kimlik soran PKK'lılarla güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. 15 terörist etkisiz hale getirildi

Hakkâri'nin Şemdinli ilçesinde yol kesip örgüt propagandası yaparak, kimlik soran PKK'lılarla güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. 15 terörist etkisiz hale getirilirken, 1 subay ve 2 uzman çavuşun da ağır yaralandığı öğrenildi. Çatışmaların sürdüğü bölgeye özel harekat polisi ve asker sevk edildi. Şemdinli'nin Derecik Beldesi yolu üzerindeki Rüzgarlı ve Bağlar Köyleri arasında yol kesip örgüt propagandası yaparak kimlik sorgusu yapan PKK'lılar dün geceden beri güvenlik güçlerince takibe alındı. Yapılan takip sonrası akşam saatlerinde bir grup PKK'lı ile Şemdinli'ye 15 kilometre uzaklıktaki dağlık alanda sıcak temas sağlandı. Çatışma üzerine bölgeye özel harekat polisleri ile özel eğitimli komandolar sevk edildi. İlk belirlemelere göre 15 terörist etkisiz hale getirildi. Çıkan çatışmada 1 subay ve 2 uzman çavuşun da ağır yaralandığı öğrenildi.Yoğun bir helikopter ve uçak hareketliliğinin yaşandığı bölgede çatışmaların sürdüğü belirtildi. İlçe merkezindeki kamu kurumlarının önlerine de güvenlik önlemi amacıyla özel harekat polisleri yerleştirildi.

TUNCELİ'DE ÇATIŞMA
Öte yandan, Tunceli'nin Nazımiye ilçesine bağlı Uzuntarla köyüne bağlı Hanköy mezrası kayalıklarında bir grup PKK'lı teröristin tespit edilmesinin ardından bölgeye operasyon başlatan jandarma özel harekat timi ile teröristler arasında çıkan çatışma devam ediyor. Tunceli-Erzincan karayolu yakınlarında bulunan Uzuntarla mevkiindeki dağlık ve ormanlık alanın yoğun olduğu bölgede bir grup teröristin tespit edilmesinin ardından jandarma özel harekat timleri Skorski helikopterlerle bölgeye indirildi. Jandarma özel harekat timlerinin bölgeye indirilmesinden kısa bir süre sonra çatışma yaşandı. Kobra helikopterlerin de destek verdiği operasyonda PKK'lıların kaçış noktaları yoğun bir şekilde bombalandı. Geçtiğimiz hafta aynı bölgede karayoluna inerek örgüt propagandası yapan ardından da 5 TIR'ı yaktıkları tespit edilen teröristlerin 15 kişi oldukları ve aynı bölgede farklı eylem hazırlığı içersindeyken güvenlik güçleri tarafından tespit edildikleri öğrenildi. Bölgede teröristler ile güvenlik güçleri arasından başlayan çatışmaların farklı iki noktada devam ettiği gelen bilgiler arasında. (Sabah)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler