YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çatı Aday İhsanoğlu: "Benden politikacı olmaz"
CHP'nin Köşk için çatı aday olarak MHP'ye sunduğu Ekmeleddin İhsanoğlu'nun 2013 yılı Mart ayında verdiği ve Cumhurbaşkanlığı için 'Benden politikacı olmaz' dediği röportajı yeniden gündeme geldi.
Çatı Aday İhsanoğlu: "Benden politikacı olmaz"
16 Haziran 2014 / 15:00 Güncelleme: 16 Haziran 2014 / 15:20

CHP ve MHP çatı aday olarak eski İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu'nda uzlaştı.

İhsanoğlu’nun isminin açıklanmasıyla arşivlerdeki bir röportaj yeniden gündeme geldi. Ekmeleddin İhsanoğlu, Henüz İİT Genel Sekreteri iken 6 Mart 2013’te Cihan Haber Ajansı’na verdiği röportajda ‘siyaseti hiç düşünmediğini belirterek ‘benden politikacı olmaz diyor.

İşte o röportajdan ilgili bölüm: 

İsveç'e resmi bir ziyaret gerçekleştiren İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Genel Sekreteri Prof. Ekmeleddin İhsanoğlu, cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili medyaya yansıyan iddialara cevap verdi. 

Bir medya patronunun umre ziyareti sırasında kendisine "vakti geldiğinde Çankaya'ya aday olmanızı istiyoruz. Desteğimiz tam" şeklinde bir teklifte bulunduğu yönündeki iddiaları yalanlayan İİT Genel Sekreteri İhsanoğlu, "Hepsi iftira. Beni hiç politikayla ilgilenirken gördünüz mü? İsteseydim politikaya çoktan girerdim. Turgut bey (Özal) zamanında olsun, AK Parti kurulurken olsun, Adalet Partisi döneminde olsun, iktidar çevrelerine hiçbir zaman çok uzak değildim, çok da yakın değildim. Hiçbir zaman politikaya ilgi göstermedim. Benden politikacı olmaz." dedi.

Görev süresi yılsonunda sona erecek olan İhsanoğlu, yeni görevinin ne olacağı yönündeki soruya ise, "Bakalım Mevla'm neyler, neylerse güzel eyler. Biraz dinleneyim, benim de yapacak işlerim var." şeklinde cevap verdi.

Gezi olayları için ne demişti?

İİT Genel Sekreteri, Gezi Parkı olaylarına ilişkin değerlendirmelerde Gezi Parkı olaylarında yetkililerin hatalar yaptığına, bunu kendilerinin de kabul ettiğine işaret ederken,“Fakat dünya kamuoyu bu hadiseleri çok abartarak yansıtmayı tercih etti.” şeklinde konuşmuştu. 

14:46
 // TEKMELETİN
Ekmelettin ney yav? Bu ismin anlamını bilen var mı? Dur bi bakaym neymiş... Geldim. Ekmelettin değil, Ekmeleddin'miş. Anlamı: dinin olgunlaşmış hali, bütün haliymiş. Hangi din olduğu yazmıyor. Aklıma Berbatettin ismi geliyor sadece. Ayrıca isme bak, çay demle. İslamla uzaktan, yakından alakası yok. Tekrar ayrıca, ainesi iştir kişinin; lafına bakılmaz....
16 Haziran 2014 14:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler