YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Casusluk Operasyonunda flaş gelişme
Kriptolu telefonların dinlenmesiyle ilgili mahkemeye sevk edilen 11 kişiden 4'ü tutuklandı.
Casusluk Operasyonunda flaş gelişme
22 Ocak 2015 / 08:11 Güncelleme: 22 Ocak 2015 / 08:13

TİB eski Başkanvekili Şen ve 3 TİB mensubu, "casusluk", "devletin birliğini bozmak" ve "kriptolu ve normal telefonların usulsüz dinlendiği" iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında tutuklandı, 5 kişi adli kontrol şartıyla, 2 kişi ise savcılıktaki sorgularının ardından serbest bırakıldı.

Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığının, "casusluk", "devletin birliğini bozmak" ve "kriptolu ve normal telefonların usulsüz dinlendiği" iddialarına ilişkin soruşturması kapsamında savcının tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk ettiği 11 şüpheliden 4'ü tutuklandı, 5 kişi haklarında adli kontrol uygulanması şartıyla, 2 kişi ise savcılıktaki sorgularının ardından serbest bırakıldı.

Şüpheliler, Nöbetçi Sulh Ceza Hakimi Fahrettin Yıldız tarafından sorgulandı. Yıldız, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) eski Başkanvekili Osman Nihat Şen ile TİB mensupları Bülent Kocagürbüz, İsmail Bakar ve Ferhat Saraç'ın tutuklanmasına karar verirken, 2 şüpheliyi sorgunun ardından, 5 kişiyi ise adli kontrol kararıyla serbest bıraktı.

Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığının, "casusluk", "devletin birliğini bozmak" ve "kriptolu ve normal telefonların usulsüz dinlendiği" iddialarına ilişkin soruşturması kapsamında ifadesi alınan 26 kişiden 11'i tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmişti.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler