YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Casus Tahtakale'denmiş!
Casus Tahtakale'denmiş!
13 Mayıs 2010 09:06
Deniz Baykal'a ilgili kaset skandalında CHP olaydan hükümeti sorumlu tuttu. Sistemin MİT ve emniyet tarafından kullanıldığı iddia edildi.Oysa ki Tahtakale'den temin edilebilen basit bir dijital sistem olduğu ortaya çıktı.

Kaset skandalına ilişkin önce Deniz Baykal, ardından CHP Milletvekili Tacidar Seyhan, görüntülerden dolayı devleti sorumlu tuttu.

Bu sistemin MİT ve emniyet tarafından kullanıldığı iddia edildi ama kullanılan sistemin Tahtakaleden 100-200 TL’ye temin edilebilen basit bir dijital sistem olduğu ortaya çıktı. Tahtakale’de güvenlik kameraları malzemesi satan bir dükkanda, “bebek bakıcılarının şiddet uygulayıp uygulamadığını gözlemlemek” için bulundurulduğu söylenen ve Çin’den ithal edilen kamera 60 lira’ya bile alıcı bulabiliyor. Öte yandan Baykal’ın görüntüleri ile gündeme gelen gizli kameraların Türkiye’de yaygın olarak kullanıldığı, gizli kamera sektörünün yılda 100-150 milyon dolarlık bir ciro yaptığı öğrenildi. Gizli kameraların Ankara’daki fiyatının ise 35 liradan başladığı belirlendi.
Star

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler