YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Çarşı liderleri, eylemler için para aldı' iddiası
Beşiktaş'ın taraftar grubu Çarşı'nın liderlerinden Bülent E., Cem Y. ve Erol Ö'nün Gezi eylemlerine dahil olmak karşılığında para aldıkları öne sürüldü.
'Çarşı liderleri, eylemler için para aldı' iddiası
19 Haziran 2013 / 14:56 Güncelleme: 19 Haziran 2013 / 15:01

Gezi Parkı olaylarıyla ilgili adliyeye getirilen Beşiktaş'ın taraftar grubu Çarşı'nın liderlerinden Bülent E., Cem Y. ve Erol Ö.'nün de aralarında bulunduğu 20 şüphelinin savcılık sorgusu sürüyor. Bir telefon konuşmasında iki şüphelinin aralarında eyleme katılma karşılığı Bülent E.'nin 25 bin TL aldığı sözleri şüphelilere soruldu. Çarşı grubu liderlerinin, bu ifadeden haberleri olmadığını söyledikleri belirtildi.

Gezi Parkı gözaltıları İstanbul Adalet Sarayı'nda savcılık tarafından sorgulanıyor. Çarşı grubunun söz konusu eylemlerde kamu malına zarar verdiğini belirten savcılığın, "Söz konusu olaylara katılanlara gaz maskesi ve kask temini sağladınız mı? Bu tür malzemeleri göstericilere kim sağladı?" şeklinde sorular yönelttiği kaydedildi. Şüphelelerin, eylemlere katılanlara herhangi bir malzeme temin etmediklerini savundukları öğrenildi.

Bir telefon tapesinde iki şüphelinin kendi arasında yaptığı konuşmada, "Gezi eylemlerine dahil olmak karşılığında Bülent E. 25 bin TL aldı" sözleri Çarşı'nın liderlerinden Bülent E., Cem Y. ve Erol Ö.'ye soruldu. Şüphelilerin bu konuşmadan haberleri olmadığını, eylemler için kimseden herhangi bir para almadıklarını söylediği belirtildi.

Beşiktaş'ta yaşanan olaylar çerçevesinde şüpheliler, Başbakanlık çalışma ofisini basmaya çalışmakla suçlandı. Soruşturma kapsamında bazı görüşmelerin tespit edildiği ve bu görüşmelerde ‘Bugün Başbakanlık ofisini basacağız' yönünde sözler olduğu ifade edildi.

Emniyet ve savcılıkta sorguda, "Çarşı grubunun öncülük ettiği olaylarda Beşiktaş ilçesinde bulunan Başbakanlık çalışma ofisinin basılmaya çalışıldığı tespit edildi. Bu eylemin neden ve kimler tarafından gerçekleştirmek istendiği konusunda bilgi veriniz?" sorusu yöneltildi. Şüphelilerin bu soruya, "Başbakanlık ofisini basma konusunda herhangi bir bilgim ve duyumum yoktur" şeklinde cevap verdiği belirtildi.

CİHAN

15:17
 // Satılık hainler
Bunların para ve menfaat karşılığı yapmayacağı melanet yoktur. Vandalizm terör suçu kapsamına alınmalıdır. Cezası ise ağır olmalıdır. Burası Türkiye! Herhangi bir arap ülkesi değil!...
19 Haziran 2013 15:17
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler