YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çapulcular yine sahne aldı!
Geçen yıl Taksim Gezi Parkı’nda 3–5 ağacın naklini bahane ederek, Türkiye’yi yangın yerine çevirmeye çalışan çapulcular, 2. Gezi kalkışmasına hazırlanıyor.
Çapulcular yine sahne aldı!
30 Mayıs 2014 / 19:22 Güncelleme: 30 Mayıs 2014 / 19:22

Çapulcular ve Ak Parti düşmanları, Gezi Parkı eylemlerinin yıldönümünde yine sokakları savaş alanına çevirmeye hazırlanıyor.

Başta Taksim Platformu olmak üzere birçok marjinal grup ve sözde sanatçı, “31 Mayıs’ta Taksim’de buluşalım” sloganıyla vatandaşlara adeta isyan çağrısında bulunuyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ise gösterilere izin verilmeyeceğini duyurdu. Öte yandan uluslararası basın kuruluşlarının da geçen yıl olduğu yine İstanbul’da konuşlanması dikkat çekti.

İstanbul Taksim’deki Gezi Parkı’nda 3–5 ağacın sökülüp başka yere naklini bahane ederek Türkiye’yi yangın yerine çevirmeye çalışan eylemciler, 2. Gezi kalkışmasına hazırlanıyor. 17–25 Aralık operasyonları ve sonrasında yapılan 30 Mart seçimlerinden istediklerini alamayan Türkiye düşmanları, Gezi Parkı eylemlerinin yıldönümünde yeniden hükümeti devirme girişiminde bulunmak için sokağa çıkacaklarını ilan ettiler. 2013 yılının 31 Mayıs’ında başlayan Gezi olayları dünya gündemine damga vururken, eylemlerin yıldönümünü bahane eden çapulcuların, geçen yıl olduğu gibi ortalığı savaş alanına çevirmeyi hedeflediği belirtiliyor. Eylemciler ve destekçileri tarafından yapılan açıklamalarla hükümete tehditler savruluyor. Eylemlerle bağlantılı olarak kurulan Taksim Dayanışma Platformu yaptığı basın açıklamasında, “Gezi bitmiş bir süreç değil. Taleplerimizden ve kazanımlarımızdan vazgeçmedik. 31 Mayıs’ta Taksim Meydanı’ndayız” denilerek, yeni provokatif eylemlerin işareti verildi.

Sanatçılar kışkırtmaya devam ediyor

Geçen yıldan daha kalabalık bir eylemci grubunun toplanması için yoğun bir şekilde propaganda yapılıyor. Sözde sanatçılar, “Mesele Gezi Parkı olayı değil arkadaş! Sen hâlâ anlamadın mı? Hadi gel!” diyen Mehmet Ali Alabora gibi eylemcileri yeniden sokaklara davet ediyor. Birçok sanatçı, sosyal medyada Gezi için çağrıda bulunarak, eylemlerin geçen yıldan daha fazla ses getirmesi gerektiğini vurguluyor. Tarık Akan, Edip Akbayram, Genco Erkal, Şebnem Sönmez, Ezel Akay, Nejat Yavaşoğlulları, Orhan Aydın gibi çok sayıda ulusalcı sanatçı, ortak bir video hazırlayarak 31 Mayıs günü ve sonrasında eylemcilerle birlikte meydanlarda polis karşısında olacaklarını duyurdu. Sanatçıların geçen yıl olduğu gibi yine sosyal medya aracılığıyla gençleri kışkırtmaya çalıştıkları gözlendi.

HDP geçen yılın acısını çıkaracak!

Geçen yılki Gezi kalkışmasına destek veren bütün grupların, bu yıl da sokaklara inmek için hazırlık yaptığının altı çiziliyor. HDP ve BDP kanadının ise bu yılki eylemlerde çapulculara destek vereceği savunuluyor.

BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, olaylar sonrası yaptığı açıklamada Gezi eylemlerine yeterince destek veremediklerini söylemiş ve partisinin tavrını eleştirmişti. Bu yıl ise parti yöneticilerinin eylemcilerle birlikte hareket edebileceğine dikkat çekiliyor. CHP kanadından gelen açıklamaların içeriği de tehditlerle dolu. CHP Gençlik Kolları, Başbakan Erdoğan’a eylemler sırasında ölen gençlerin fotoğraflarının da yer aldığı bir mektup göndermeyi planlıyor. CHP Gençlik Kolları Başkanı İrfan İnanç, Başbakan Erdoğan’ı hedef alarak, “Gezi’nin yıldönümünde Erdoğan’ın neden Cumhurbaşkanı olamayacağını göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

 

AKİT

bunlara sanatcı demeyin
 // ekrem darı
sanatcı dediğiniz kim üç beş suratsız kimse bunlara itibar etmez hem nerden sanatcı oluyorlarmış, bunların unutulmaz baş rol oynadığı bir eser hatırlayan var mı ...
31 Mayıs 2014 Cumartesi 10:37
02:10
 // EBED-İ MÜDDET
Bu milletin kefen giymiş anadolunun öz evlatları devletine,vatanına sahip çıkmak için meydanlara inecek olursa;siz çapulçu bozuntuları,kendini sanatçı zannedenler kendinize girecek SIÇAN DELİĞİ aramak zorunda kalırsınız.Devletin selameti için susuyorsak;siz CİA,MOSSAD,BND,M16 gibilerin maşalığını yapın diye,esnafların mallarına,dükkanlarına zarar verin diye,vatanına milletine İHANET EDİN diye susmuyoruz.Siz ŞEREFSİZ,AHLAKSIZ FAİZ LOBİCİLERİ 3,5 kuruş fazla PARA kazanacam diye garibanları,çocukları,gençleri MAŞA olarak kullanmaktan VAZGEÇİN...???...
31 Mayıs 2014 02:10
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler