YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Çapulcu Lobisi" bu sefer Londra'dan saldırdı
İngiliz gazetesi The Times'a tam sayfa ilan veren 'çapulcu lobisi', Gezi Parkı olaylarını bahane ederek Türkiye'ye yönelik saldırı başlattı. Lobi, AK Parti'nin mitinglerini Nazi toplantısına benzetti.
"Çapulcu Lobisi" bu sefer Londra'dan saldırdı
25 Temmuz 2013 / 10:15 Güncelleme: 25 Temmuz 2013 / 10:15

Gündeme milletin değerlerine yönelik hakaretleri ile gelen Piyanist Fazıl Say'ın da içinde bulunduğu 30 kadar isim yeni bir karalama kampanyasına imza attı. Gezi olaylarını bahane eden grup İngiliz gazetesi The Times'a verdiği ilanda, Türkiye'deki demokratik yönetime hakaretler savurdu.

Her satırı hakaret dolu

İlanda Taksim'i terörize eden grupların saldırıları barışçıl gösteriler olarak lanse edilirken, bu saldırılara yönelik tepkiler zalimlik olarak değerlendirildi. Ülkenin seçimle işbaşına gelmiş, icraatları ile demokrasinin standartlarını yükselmiş meşru iktidarı da 'diktatöryal yönetim' olarak suçlandı.

Vandalizme övgü yağdırıldı

Bununla da yetinilmeyen ilanda, AK Parti'nin Milli İradeye Saygı Mitinleri, Almanya'daki Nazi Partisi'nin Nürnberg'deki yıllık toplantılarına benzetildi ve bu mitinglere katılan yüzbinlere de hakaret edildi. Taksim'i savaş alanına çevirenler için ise "Türkiye'nin kurucusu Kemal Atatürk'ün öngördüğü şekilde laik bir cumhuriyet olarak kalmasını isteyen gençlerdi" denildi. İlanda, Türkiye hapishanelerinde Çin ve İran'daki cezaevlerindeki sayının toplamından fazla gazetecinin tutuklu olduğu yalanı da yer aldı. Erdogan'ın Strasburgda yargılanacağı da iddia edildi.

Nürnberg'de ne olmuştu

15 Eylül 1935'te Nürnberg'de yıllık toplantısını yapan Nazi Partisi, antisemitik yasalar hazırladı. Yasalar, Alman ve Yahudi insanlarını sınıflandırdı. Bu kanuna göre, ari ırktan olmayanlar alt sınıf insanlardı ve ari ırkına ait insanlar ile evlenmeleri yasaklandı. Bu dönemde Yahudilerin doktorluk, eczacılık, askerlik ve birçok diğer meslekleri yapması da yasaklandı. Yahudiler artık sadece Almanların evinde işçi olabileceklerdi.

ilan-001.jpg

Star

13:06
 // Oktay D Gezer
Seni gidi solcu geçinen çağdaş"Lawrence"!!!Goruyorum ki bu güzel ülkemi kötulerken solculuğu ve ateistligini bırakıp Bir kısmının muhafazakar olduğunu bildigim
İngiliz Lord,Lady,Sir vs unvanli asilzadeleri de kandirip ulken aleyhine kıskirtiyorsun.Artik
seninle gurur duymuyorum!Guzel duygular yayması gerekirken kin yayan senin gibi sanatçımız olmaz olsun!!!...
25 Temmuz 2013 13:06
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler