YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çantacı Necmi'den AK Parti'ye övgüler!
Çantacı Necmi'den AK Parti'ye övgüler!
27 Şubat 2014 00:11
Nurcuların ileri gelen isimlerinden biri olan Çantacı Necmi (Necmi İlgen) Hükümet- Cemaat savaşını değerlendirerek, Gülen'i eleştirdi.

Fethullah Gülen'in eski dostu olan, Gülen'i sevdiğini geçmişte sık sık dile getiren ancak cemaatten ayrı hareket eden çantacılık işi yaptığı için adı Çantacı Necmi olarak tanınan Necmi İlgen Gülen cemaatini eleştirde hükümete destek verilmesi gerektiğini söyledi.

Nur Cemaati'nin önde gelen isimlerinden biri olarak bilinen Necmi İlgen son dönemde yaşanan Cemaat- Hükümet tartışmalarına yeni bir boyut kazandırdı.

Ak Parti'nin İslama ve mazlum halklara yaptığı hizmetlerden bahseden ve önemini irdeleyen İlgen, hükümete bakışın değişmesini ise sert bir dille eleştirdi.

Camiilerin kapatıldığı ve islami faaliyetlerin yasaklandığı dönemleri hatırlatarak bu dönemde rahatça bu faaliyetleri yürütebildiklerini hatırlatan İlgen, yaptığı açıklama ile bir nevi Fethullah Gülen ile ters düşmüş oldu.

İlgen şunları söyledi:

"Hükümeti yıpranın hiçbir alemi yok. Denenmişler denenmez. CHP'nin neler yaptığını biliyoruz. Ezanlarımız okunmuyordu, Kuran kursları yasaktı, dershanelerimiz basılıyordu yarın nerde ders yapsak diye düşünüyorduk. Her yerde artık Risale-i Nur'lar okunuyor.İmam Hatiplerde baraj kalktı, başörtüsü Meclis'e girdi, okullara siyer dersi girdi, İşaretülİcaz basıldı. Ayasofya vardı açılmayan. Başbakanımızdan bunu da açmasını bekliyoruz, açar. Bunlardan mı çekinecek? Dershaleneler kapanıyormuş. Kapatsınlar, okul açalım. Ya bizim camilerimizi kapattılar.Bunları ne çabuk unuttunuz?"

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler