YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Canlı bombaya kalkan oldu
Terör bu kez polisi hedef aldı. DHKP-C'li canlı bomba, Sultangazi Polis Merkezi girişinde kendisini patlattı... Kalleş saldırıda düğün hazırlığı yapan bir polis şehit oldu 4 polis ile 3 vatandaş yaralandı...
Canlı bombaya kalkan oldu
12 Eylül 2012 / 07:34 Güncelleme: 12 Eylül 2012 / 08:37

İstanbul Sultangazi 75. Yıl Polis Merkezi'ne yönelik canlı bomba saldırısında bir polis şehit oldu, 4 polis ve 3 vatandaş yaralandı. Olay dün 11.00 sularında yaşandı. Terörist dikkat çekmemek için emniyete omzunda çanta, elinde evraklarla geldi. Bahçedeki nöbetçi polise 'karakoldan çağırmışlar' deyip binanın girişine ilerledi. İçeriye girmek isteyen terörist, karakol girişinde x-ray cihazına yakalandı. Kapıda nöbet tutan polis memuru Bülent Özkan, hemen müdahale ederek dışarı çıkarmak istedi. Yakalanacağını anlayan saldırgan el bombasını attı.

ŞEHİT POLİSTEN İKİ EL ATEŞ
Yaralanan polis memuru Özkan'ın son bir hamle ile iki el ateş ettiği duyuldu. Ancak terörist üzerindeki bomba düzeneğinin pimini çekti. Patlamada karakol girişi savaş alanına döndü, X-Ray cihazı bahçeye fırladı. Üzerine bomba atılan Özkan ile aralarında karakol amirinin de bulunduğu 4 polis ve işlem için gelen 3 vatandaş yaralandı. Polis memuru Bülent Özkan kurtarılamayarak şehit oldu. Patlamadan sonra karakola ikinci bir canlı bombanın gireceği ihbarını alan polis vatandaşları olay yerinden uzaklaştırdı. İncelemede ikinci bombanın olmadığı belirlendi. Teröristin ceset parçaları ise evlerin bahçelerinden toplandı. İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, 'Tek bir kişi önce el bombası atmış, sonra kendisini patlatmış. Karakolun amiri, 2 komiser, 1 polis olmak üzere 4 personelimiz yaralı. Hafif yaralı genellikle' dedi.

GÜL:MODASI GEÇMİŞ İDEOLOJİLER
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saldırıya ilişkin mesajında 'Polis Teşkilatımıza karşı modası geçmiş ideolojilerin peşinde koşan terör grupları tarafından yapılan bu menfur terör saldırısını şiddetle kınıyorum. Türk Polisi'nin terörizme karşı vermekte olduğu üstün mücadele azminden gurur duyuyorum' dedi.

POLİS ALARMDAYDI
İSTANBUL polisi kritik noktalara saldırı istihbaratı üzerine alarmdaydı. Şok uygulamalar yapılıyordu. Şüpheli araçlar durdurulup kimlikler kontrol ediliyordu. Bomba eğitimi almış teröristlerin kente  geleceği istihbaratıyla çalışma son bir haftada yoğunlaşmıştı.DHKP-C ise son dönemde polise yönelik saldırılarla dikkat çekti.  Polis memuru Zekeriya Yurdakul, 16 Haziran'da yemek yerken şehit edildi. 21 Temmuz'da olayla ilgili aranan Sultan Işıklı yaralı, Hasan Selim Gönen ölü olarak ele geçti. 30 Temmuz'da İstanbul Emniyet'ine saldırı düzenleme hazırlığı yapan  2 DHKP-C'li yakalandı.

PENCERELER SAĞLAM
ŞİDDETLİ patlamanın yaşandığı polis merkezinin camlarının kırılmadığı görüldü. Toplumsal olayların sıklıkla yaşandığı Gazi Mahallesi'nde 2002'de yapılan ve beton bloklar üzerine kurulu olan polis merkezinin camları kurşun geçirmez.

İŞTE O TERÖRİST
Teröristin Çorum nüfusuna kayıtlı İbrahim Çuhadar olduğu belirlendi. 9 yıl hapis yatan terörist 2003'te tahliye olmuş, yasadışı gösterilerden sık sık gözaltına alınmış.

Bu pazar düğünü vardı
ŞEHİT olan 11 yıllık polis memuru Bülent Özkan'ın (37) haftasonu düğünü vardı. Hayatını eczacı Sevinç Öztürk ile birleştirecekti. Ailesi daha dün sabah davetiye dağıtmıştı. Bir yıl önce doğu hizmetini tamamlayıp İstanbul'a gelen başarılı polis memuru, kısa bir süre sonra da Asayiş Şube Müdürlüğü'ne tayin olacaktı. Şehidin Sultangazi Cebeci Mahallesi'ndeki evinde yas var. 16 Eylül'de evleneceği nişanlısı Sevinç Öztürk gözyaşları döktü.

1 ŞEHİT 7 YARALI
Terör bu kez polisi hedef aldı. DHKP-C'li canlı bomba, Sultangazi Polis Merkezi girişinde kendisini patlattı... Kalleş saldırıda düğün hazırlığı yapan bir polis şehit oldu 4 polis ile 3 vatandaş yaralandı... (Akşam)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler