YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Canlı bombanın adını parka veren belediyeye soruşturma
Suruç Kaymakamlığı, DBP'li belediyenin PYD'li canlı bomba Arin Mirhan'ın adını parka vermesi hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.
Canlı bombanın adını parka veren belediyeye soruşturma
09 Haziran 2016 / 20:40 Güncelleme: 10 Haziran 2016 / 08:32

Suruç Kaymakamlığı, PYD'li canlı bomba Arin Mirhan'ın adının DBP'li belediye tarafından parka verilmesi hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Kaymakamlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Bugün bazı basın yayın kuruluşları ve sosyal medya hesaplarında, bahse konu ilçemiz belediyesi tarafından bir terör örgütü mensubu ismi verilen park ile ilgili olarak Kaymakamlığımızca yapılan incelemede, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 81. Maddesine göre belediyenin meclis kararı alıp, mülki idare amirinin onayına sunulmadan parka isim verildiği anlaşılmıştır. 

Kanuna uygun olmayan belediyenin bu işlemi ile ilgili gerekli adli ve idari işlem başlatılmıştır" denildi.

 // atak
Kapatın gitsin...
10 Haziran 2016 00:32
aman yıkılması hukuka uygun olsun da AB den fırça yemeyelim.
 // hursit dilaver
işlem yapın yapmasına da, o tabela orada kaç gunden beri hala duruyorsa işlem yapsanız ne yapmasanız ne. mahkeme kararı ile mi gidilip tabela yıkılacak..tebrikler..aman hukuksuz olmasın.hukuka uygun olsun.verin mahkemeye, adli tatil sonrasında ' umumi arzu uzerine eylule dogru yıkıverelim bari..' kararı çıkarsa yıkarsınız. aman fazla zarar vermeyin diyelim de sinirimize hakim olalım....
09 Haziran 2016 Perşembe 23:32
 // Oktay
Bu pkklı belediye zevatı görevinden alınmalı....
09 Haziran 2016 23:09
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler