YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Canlı bombalar Suriye'den
Kayseri'de 1 polisin şehit olduğu saldırının detayları ortaya çıkıyor.
Canlı bombalar Suriye'den
27 Mayıs 2012 / 10:29 Güncelleme: 27 Mayıs 2012 / 10:33

Olayla ilgili gözaltına alınan şüphelilerin ifadelerine göre, canlı bombaların, eylemi gerçekleştirmek için Suriye'den giriş yaptığı öğrenildi.

Kayseri'de Pınarbaşı Emniyet Müdürlüğü'ne yapılan saldırı büyük ölçüde aydınlatıldı.

Araştırmalar kapsamında 'yardım ve yataklık'tan gözaltına alınan şüphelilerin ifadelerine göre canlı bombaların Türkiye'ye Suriye'den girdiği tespit edildi.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin yaptığı açıklamada teröristlerin sınır ötesi bağlantıları olduğunu ifade etti.

Şahin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

4 KİŞİ GÖZALTINDA
"Dün gerçekleşen olayın, planlanma aşaması, olayın ilgilileri, yardımcıları, işbirlikçileri üzerinde polisimizin entegre vaziyette yürüttüğü çalışmalar sonucunda, bütün şüphelileri tespit edildi. Önemli bir kısmı gözlem altında. Şu anda elde 4 kişi var. Bağlantıları, sınır ötesi bağlantıları dahil, polisimiz tarafından aydınlatıldı."

'HEDEF FARKLIYDI'
Şahin açıklamasında teröristlerin asıl hedefinin farklı olduğunu ifade etti.

Bakan Şahin, "Kesin olarak tespit edilmemiş olmakla birlikte, öngörülen değerlendirmeye göre, oluş şekli itibarıyla, patlayıcının miktarı ve etki gücü itibarıyla çok daha farklı bir hedefe yönelik olduğu ve asıl hedefe ulaşılmış olsaydı, milletçe farklı bir acıyı ve üzüntüyü yaşıyor olacaktık" diye konuştu.

Şahin teröristlerin asıl hedefine yönlenmesinin güvenlik güçlerinin ısrarlı takibiyle engellendiğini dile getirdi. CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler