YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Canlı bomba 'bomba' çıktı
Polis her yerde onu arıyordu!
Canlı bomba 'bomba' çıktı
01 Temmuz 2010 / 17:23 Güncelleme: 01 Temmuz 2010 / 18:54

Terör örgütü PKK'nın Irak'ın kuzeyindeki kamplarında bomba eğitimi gören  P.B. adlı kadın teröristin eylem yapmak üzere Adana'ya gönderildiği iddialarına, kadın terörist olarak iddia edilen P.B. İzmir'de konuştu.

Hakkında canlı bomba olarak çıkan haberler doğrultusunda İzmir İnsan Hakları Derneği'nde kameralar karşısına geçen P. B. travma yaşadığını iddia ederek; Bu çok saçma bir olaydır. Hakkımda herhangi bir arama kararı olmamasına karşın medya beni canlı bomba olarak ilan etti. Şimdi Emniyet Müdürlüğü'ne giderek kendimi ihbar edeceğim" dedi.

ARTIK TEK BAŞIMA SOKAĞA BİLE ÇIKAMIYORUM
39 yaşında bekar ve 5 yıldır İzmir'de  ikamet ettiğini açıklayan P.B. ticaret ile uğraştığını ve iş piyasasında da hakkında çıkan haberler doğrultusunda büyük kayıp yaşadığını söyledi. Büyük bir travma yaşadığını anlatan P.B. yaşadığı süreci şu şekilde değerlendirdi: "Avukatlarım gereken işlemleri başlattı. Yaşam hakkım ihlal ediliyor. Benim Kuzey Irak'ta bomba eğitimi aldığım söyleniyor. Sevgilimi bile infaz ettiğim yönünde yazılanlar var. Bu inandırıcı bir durum değildir. Ben hiç yurt dışına çıkmadım. Tehditler alıyorum. Sokağa bile yalnız çıkamıyorum. Ancak yakınlarım bana korumalık yaptığı sırada dışarıya çıkıyorum. Benim yerim yurdum belli. Eğer yanlış bir durum söz konusu ise gelip alsınlar beni. Ancak böyle bir durumda yok. Şimdi Emniyete gidip kendimi ihbar edeceğim" dedi.  
  
Ayrıca edinilen bilgiye göre P.B'nin canlı bomba olarak iddia edildiği söz konusu fotoğrafın 2 yıl önce Konak'ta çekildiği öğrenildi.

İLGİLİ HABER

Polis her yerde onu arıyor TIKLAYIN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler