YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Canikli: ABD ile operasyona sıcak bakıyoruz
Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rakka'ya yapılacak operasyon konusunda Obama'dan talebi olduğunu belirterek, "Türkiye olarak bu operasyona sıcak baktığımızı belirtmek isterim" dedi.
Canikli: ABD ile operasyona sıcak bakıyoruz
07 Eylül 2016 / 22:04 Güncelleme: 07 Eylül 2016 / 22:15

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Canikli, Rakka'ya yapılacak bir operasyona Türkiye'nin sıcak baktığını ifade etti.

RAKKA'YA OPERASYONA SICAK BAKIYORUZ

Rakka'ya yapılacak operasyonda Sayın Obama'nın sayın Cumhurbaşknımızdan bir talebi oldu. Talebe sıcak baktığını ifade etti. Teknik görüşmeler yapılması için karara varıldı. Bu görüşmeler devam ediyor. Henüz bir takvimlendirme anlamında netlik kazanmadı. Türkiye ile bu operasyona sıcak baktığımızı belirtmek isterim.

PYD'NİN FIRAT'IN DOĞUSUNA GEÇMESİNİ BEKLİYORUZ

ABD ile mutabakata vardığımız noktaya gelmiş değiliz. Arazideki durum bu. Görüşmeler, konuşmalar, anlaşmalar ortada. Herkes tarafından biliniyor. 

Biz müttefiklerimizin verilen sözler çerçevesinde PYD ve YPG'nin tamamen Fırat'ın doğusuna geçmesini bekliyoruz. Geçmeleri de gerekir. 

Orada kalmaları gibi bir durum söz konusu olamaz. Bunun altını kalın harflerle çiziyorum. Şu an olarak bunu söyleyemiyoruz. OHAL'in uzaması gündeme gelmedi.

 // nihat
ABD ile yolları ayırmanın vakti geldi de geçiyor.... Aman haa...
08 Eylül 2016 11:20
Hainler
 // olgun 66
abd ile ortak operasyonu yapan vatan haini dir.......
08 Eylül 2016 05:53
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler