YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Canavar anne isterse bebeğinin cenazesine katılabilir!
Gölcük Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yaman, annesi Seçil M.D tarafından evde yalnız bırakılması sonucu ölen Berk bebeğin ilk muayenesinde açlık ve susuzluktan kaynaklı sıvı kaybı nedeniyle öldüğü kanaatinin oluştuğunu kaydetti.
Canavar anne isterse bebeğinin cenazesine katılabilir!
25 Ekim 2013 / 07:06 Güncelleme: 25 Ekim 2013 / 08:02

Yaman, “Şüpheli anne ilk aşamada ‘alt soyuna karşı ihmali davranışla kasten öldürme’ suçundan dolayı TCK 83’üncü maddesi gereğince tutuklanması istemiyle Gölcük nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi’nde sevk edilmiş ve tutuklanmıştır. Şüpheli anne dışında şerikliklerinin olup olmadığı konusunda çok yönlü soruşturmaya devam edilmektedir. Bu yönde de dosya için ‘gizlilik’ kararı alınmıştır” dedi.

Akıl sağlığına bakılmadı

Şüphelinin akli dengesinin yerinde olup olmadığı konusunda herhangi adli işlemin yapılmadığını dile getiren Yaman, olayla ilgili basına yansıyan tutanaklarda geçen ifadelerinin tam olarak doğru olmadığını söyledi.

Yaman, bebeğin babasının, ancak mahkeme kararı ile DNA testi yaptırarak bunu ispatlaması ve bebeğin babası olduğunu kabul etmesi halinde cesedi teslim alabileceğini vurgulayarak, şüpheli annenin, talep etmesi halinde bebeğin nereye defnedileceğine karar verebileceğini ve cenazesine katılabileceğini anlattı.

Polis ‘baba’ ifade verdi

BEBEĞİN babası olduğu iddia edilen Adana Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memuru T.A., önceki akşam savcıya ifade verdi. Polis, bebeğin babasının kendisi olmadığını savundu.

Bir ana olarak anlamakta zorlanıyorum

AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde 2 aylık bebeğini 9 günlük bayram tatilinde tek başına evde bırakarak ölümüne neden olan öğretmen Seçil M.D. ile ile ilgili çalışma grubu oluşturduklarını belirterek şu yorumlarda bulundu: “Akıl ve ruh sağlığı yerinde olan bir ananın, kadının, insanın yapabileceği, bir varlığın yapabileceği bir şey değil. Doğaya baktığınız zaman bile bütün varlıklar evlatlarını korumak üzerine yapılanmışlar. Bir ana olarak bunu anlamakta çok zorlanıyorum. Bir öğretmen tarafından yapılması da kabul edilebilir bir şey değil. Çünkü çocuklarımızı emanet ediyoruz. ”

 

DHA

GÖLCÜK CANİSİ
 // ADI KONULMAMIŞ BEBEK
Trafik, İmralı, derken, bir de Gölcük cani'miz oldu....
25 Ekim 2013 Cuma 19:54
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler