YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çanakkale'de anlamlı buluşma
Çanakkale'de anlamlı buluşma
20 Eylül 2012 18:36
AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları'nın düzenlediği programla İstanbul ve Diyarbakır'dan gelen çocuklar, Çanakkale'de buluştu.

AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Güldal Akşit ile Diyarbakır'dan gelen çocukları hava alanında, AK Parti Çanakkale milletvekilleri Mehmet Daniş, İsmail Kaşdemir, AK Parti İl Başkanı Muzaffer Kutlu, Çanakkale Kadın Kolları Başkanı Jülide İskenderoğlu, partili kadınlar ile çocuklar karşıladı.

Akşit, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Şehitler ve Gaziler Haftası dolayısıyla Diyarbakır ile İstanbul'daki çocukları Çanakkale'de buluşturduklarını söyledi. ''Onlar da tarihteki geçmişleriyle, dedeleriyle buluşsunlar istedik Çanakkale Şehitliği'ni ziyaret ederek'' diyen Akşit, ''Biz Türkiye'nin değişik unsurlarıyız, renkleriyiz ve biz birlikte Türkiye'yiz diye yola çıktık'' ifadelerini kullandı.

Çocukların ilk kez Çanakkale'ye geldiğini ve uçağa bindiğini ifade eden Akşit, ''Onların duyguları bizler için çok önemli. Şimdi önemli olan şehitlikte onları gözlemlemek. Çünkü Çanakkale hepimiz için farklı anlam taşıyor. O ortamı yaşasınlar istedik'' diye konuştu.

Akşit, daha sonra Güzelyalı köyündeki bir restoranda çocuklarla yemekte bir araya geldi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler