YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Can Dündar'ın kıyak kredisinde gezi olayları bağlantısı var mı?
Can Dündar'ın kıyak kredisinde gezi olayları bağlantısı var mı?
12 Nisan 2016 07:55
Gezi olaylarında hemen önce bankadan faizsiz ve geri ödeme planı olmadan 4 milyon TL kredi çektiği anlaşılan Dündar’ın, kredisiyle Gezi ve MİT TIR’ları arasındaki bağı araştırılacak.

"Casusluk", "Hükümeti devirmeye teşebbüs" ve "FETÖ'ye yardım" suçlamasıyla yargılanan Can Dündar'ın karanlık ilişkileri çözülüyor. Yeni bir soruşturma açan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, kıyak kredi, Gezi Parkı olayları ve MİT TIR'ları arasındaki bağlantıyı araştırıyor.

KREDİYE SORUŞTURMA

"Casusluk", "Hükümeti devirmeye teşebbüs" ve "FETÖ'ye yardım" suçlamasıyla yargılanan Can Dündar'ın Gezi olaylarından iki hafta önce çektiği 4 milyon liralık kredi mercek altında. Resmi kayıtlara göre Üsküdar Çengelköy'de 6 milyon liralık bir taşınmazın alımı için kullanıldığı görünen kredi ile ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma açtı. Savcılık, sıfır faizle ve geri ödeme planı olmadan alınan "kıyak kredi"nin Gezi provokasyonu için verilip verilmediğini inceliyor.

Savcılık, kıyak kredinin, Gezi olaylarından sadece 1 ay önce Dündar tarafından kurulan ve provokatif yayınlarıyla öne çıkan "Artı 1" isimli televizyon kanalının finansmanında kullanılıp kullanılmadığını da araştırıyor. Dündar'ın para trafiği ise Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından inceleniyor.

O dönemde Artı 1'le CHP'nin Halk TV'si Gezi olaylarını provoke eden yayınlar yapmıştı.

ETKİ AJANI

Dündar'ın Ankara'daki 1,5 milyon liralık villasının MİT TIR'larını durduran Tuğgeneral Hamza Celepoğlu'nun avukatı tarafından 5 milyon liraya alınmasıyla ilgili soruşturmada, başsavcılık üç hafta önce mahkemeye bir yazı göndererek, FETÖ ile işbirliği halinde çalışan Dündar'ın örgüt tarafından kendisine verilen "etki ajanlığı" görevini yerine getirdiğini ifade etmişti. Bu ifade ise ilk kez Necip Hablemitoğlu tarafından Fetullah Gülen için kullanılmıştı. Gülen'in ABD'nin "etki ajanlığını" yaptığını yazan Hablemitoğlu, 18 Aralık 2002'de suikasta kurban gitmişti. Yıllardır faili meçhul olarak kalan suikastta Gülen cemaatinin parmağı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından araştırılıyor.

 

SABAH

Bu hangi banka
 // mustafa
Asıl soruşturmayı krediyi veren bankaya açmak lazım . adam 1000 tl çekiyor hemen faizi yapıştır . 4 milyon faiz yok geri ödeme planı yok. Bu banka hangisi ise açıklandı . vatandaş emsal gosterir kredi çeker . adamlar yerlerde sürünürken bile milletin kanını içmeye devam ediyor. bunlar daha borularinin öttüğü zamanlarda önce neler yaptı kimbilir....
12 Nisan 2016 15:02
VATAN HAİNLERİNE SINIR DIŞI UYGULANSIN
 // **
AİT OLDUKLARI ÜLKELERE SINIR DIŞI YAPILSIN VATAN HAİNLERİ...
12 Nisan 2016 Salı 11:45
AYM DE DAYISI VAR
 // ANGARALI
BU ADAMA KİMSE BİŞEY YAPAMAZ ANGARADA DAYUSU VAR...
12 Nisan 2016 Salı 11:00
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler