YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Can Dündar'a saldırı girişimi
Adliye önünde kurşun sıkan saldırgan gözaltına alındı. Olayda Can Dündar yara almadı.
Can Dündar'a saldırı girişimi
06 Mayıs 2016 / 17:26 Güncelleme: 06 Mayıs 2016 / 19:29

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, kendisine yönelik saldırıya ilişkin "Çok yakın mesafeden, 'Sen vatan hainisin' diyerek üzerime ateş etti. Fakat denk gelmedi, o sırada ben kenara çekilirken, sonradan öğreniyorum ki eşim saldırganın üzerine atlıyor" dedi.

Dündar, saldırının ardından ilk değerlendirmesinde, olaya ilişkin bilgi verdi. Can Dündar, yaşananları şöyle anlattı:"Mahkemede savunmalarımızı yaptık, sonra mahkeme karar için ara verdi. Birkaç saat süreceğini söyledi. Biz de dışarıda kafe var, orada bekleyelim diye geçtik. Eşimle birlikte yürüyorduk, bir de Çanakkale Milletvekili Muharrem Bey yanımızdaydı. Tam o sırada karşıma biri çıktı, çok yakın mesafeden, 'Sen vatan hainisin' diyerek üzerime ateş etti. Fakat denk gelmedi, o sırada ben kenara çekilirken, sonradan öğreniyorum ki eşim saldırganın üzerine atlıyor, Muharrem Bey de boynuna sarılıp engelliyorlar, o sırada zannediyorum bir el daha ateş etti."

"Engellenmeseydi ateş etmeye devam edecek miydi " sorusu üzerine Can Dündar, "Öyle anlıyorum" yanıtını verdi.

Olay sonrasında saldırganın yere yatırılışını gördüğünü ve ardından, kendisini oradan uzaklaştırdıklarını belirten Dündar, "Doğrudan bana yönelik hem ithamda bulundu hem de silahını ateşledi" dedi.

"Saldırgan tanıdığınız biri mi, daha önce görmüş müydünüz " sorusu üzerine Can Dündar,

"Saldırganı tanımıyorum ama saldırganı kimlerin cesaretlendirdiğini ve beni hedef haline getirdiğini çok iyi biliyorum ve tanıyorum ve asıl onların suçlanması gerektiğine inanıyorum" ifadesini kullandı.

SALDIRGANIN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Can Dündar'a adliye önünde silahlı saldırıda bulunan kişinin kimliği belli oldu.

Can Dündar’a saldırı girişiminde bulunan Murat Şahin'in (40) yakalandığı anlar kameraya yansıdı.
Zanlının Sivas nüfusuna kayıtlı Murat Şahin olduğu tespit edildi. Zanlı M.Ş., sorgulanmak üzere Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

 

 // fatih
Ahmet Hakan dan biliyoruz bu senaryoları biz, ama hala bunlara inananlar varsa, Allah a havale ediyorum onları, Allah akıl fikir feraset versin......
07 Mayıs 2016 Cumartesi 09:04
yersen lokantası
 // muammer bekaroğlu
nasılolsa arkanda abd var at atabildiğin kadar buna ne derler biliyormusun yersen lokantası,senaryo iyide oyuncular rolünü oynayamadı,adamın elinde silah güya adamı tutuyorlar vede sohbet ediyorlar.rezilliğinde bukadarı görmedim....
06 Mayıs 2016 Cuma 23:46
"
 // "
Dikkat edin yüzünde korku ifadesi yok çünkü suikastçi dedikleri kendi adamları gerçekten öldürmek için sıksa böyle serin kanlı olamazdı...
06 Mayıs 2016 Cuma 22:29
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler