YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Can Dündar'a öyle bir cevap verdi ki...
Gazeteci yazar Can Dündar'ın Twitter hesabından Başbakan Erdoğan'a yönelik yaptığı eleştiriye bir takipçisi Atatürk göndermesiyle karşılık verdi.
Can Dündar'a öyle bir cevap verdi ki...
05 Temmuz 2014 / 07:52 Güncelleme: 05 Temmuz 2014 / 12:03

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Can Dündar, Twitter'da Başbakan Erdoğan'ı, genç bir futbolcunun kolunda gördüğü dövmeye yaptığı yorum üzerinden "Totaliter rejimlerde vücudun, lidere aittir. Kürtaj ya da dövme yapıp yapamayacağına, kaç çocuk yapacağına, içki ve sigara sınırına o karar verir" sözleriyle eleştirdi.

"Totaliter diktatör zorla şapka giydirir"

Can Dündar'ın bu eleştirisine bir takipçisi, Atatürk dönemine atıfta bulunarak karşılık verdi:

"Çok doğru. Mesela totaliter diktatör şapka giymediniz diye sizi hapse atar, insanın giyim kuşamına karışır ve buna devrim der."

tw-067.jpg

tw1-010.jpg

Etiketler: ,
Bunlar yaviz hirsiz. ev sahibini bastiriyor
 // erkekarpali
Totaliter rejimlerde hangi dine inanancagina lider karisir, islami secenlere turkce ezan ,kuran dayatmalari yapilir, din ogrenmeleri hep liderin insafindadir, daha neler neler....
05 Temmuz 2014 Cumartesi 17:17
Devrimin İçyüzü
 // Mustafa
Mehmet Bey'in tokat gibi cevabı cuk oturmuş. Sadece hapis mi? Bu memlekette insanlar şapka giymediği için idam edildi idam! Tek parti döneminde camiler kapatılıp depo, ahır, parti binası filan yapıldı, Allah demek yasaklandı, ezan zorla Türkçe okutuldu, her türlü dini yayın yasaklandı, insanlar evlerine baskın yapan jandarmalardan korktuğu için evdeki Kuranlarını bahçelerine gömmek zorunda kaldı, hacca gitmek yasaklandı vs. vs. Yakın tarihi okuyanlar kimlerin diktatör olduğunu çok iyi bilir....
05 Temmuz 2014 Cumartesi 10:20
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler