YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Can Dündar'a MİT TIR'larının görüntülerini CHP'li vekil verdi iddiası
MİT TIR'ları davasında hakim karşısına çıkacak olan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a, MİT TIR'larına ait olduğu iddia edilen görüntüleri veren kişinin CHP milletvekili Enis Berberoğlu olduğu yönünde bulgu elde edildi.
Can Dündar'a MİT TIR'larının görüntülerini CHP'li vekil verdi iddiası
31 Mart 2016 / 10:08 Güncelleme: 31 Mart 2016 / 16:43

Star'ın haberine göre, Cuma günü hakkında açılan ‘Casusluk’ davası kapsamında hakim karşısına çıkacak Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a, MİT TIR’larına ait olduğu iddia edilen görüntüleri kimin servis ettiğine ilişkin önemli delile ulaşıldı. Savcılık, görüntüleri CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun, Dündar’a verdiği yönünde bulgu elde etti. O görüntüleri manşetinden yayınlayan Dündar hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açılmıştı.

Yayın yasağı bulunan görüntülerin Dündar’a kim tarafından servis edildiğini araştıran Başsavcılık, Dündar’ın cezaevindeyken kaleme aldığı “Tutuklandık” adlı kitabında; “27 Mayıs Çarşamba günü öğleden sonra solcu bir milletvekili dostum getirdi görüntüleri, Merak ettiğin şey bu flash diskin içinde dedi” ifadelerini mercek altına aldı.

Bu ifadeler üzerine Dündar’ın HTS kayıtları incelemeye alındı. Dündar’ın 27 Mayıs 2015 gününe ait kayıtlarda öğleden sonra 14:32’de CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’yla görüştüğü tespit edildi.

Berberoğlu’nun telefonunun Cumhuriyet Gazetesi’nin Şişli’deki binasına çok yakın bir noktadan sinyal verdiği belirlendi. Dündar’ın telefonunun da Berberoğlu’na çok yakın bir noktadan sinyal vermesi dikkat çekti. Bu verileri şüpheli bulan savcılık, Dündar hakkında açılan davaya bakan İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’ne delili bildirmeye karar verdi.

CHP’LİLER PANİKLEDİ

Can Dündar’ın 25 Mart 2016 günü İstanbul Adliyesi’nde görülen duruşmasına CHP Milletvekilleri Gürsel Tekin, İlhan Cihaner, Barış Yarkadaş, Sezgin Tanrıkulu, Bülent Tezcan, Mehmet Bekaroğlu, Mahmut Tanal ve Onursal Adıgüzel gitti. CHP’li vekiller yargılamaya gizlilik kararı verilmesine rağmen, duruşma salonunu boşaltmayarak krize sebep oldu. Dündar’ın duruşmadan kısa süre önce görüntülerin kendisine iki gün önceden solcu bir milletvekili tarafından getirildiğini açıklaması CHP’ye yönelik mesaj olarak değerlendirilmişti.

 

STAR

 // Rasim DUMAN
14.Agir Ceza Mahkemesi bu defa cesur davranmali ve Can DUNDAR'in tutuklu yargilanmasina karar vermeli. Hem isnad edilen sucun agirligi, hem delillerin guclu olmasi, hem de Turkiye'nin itibarinin korunmasi bunu gerektiriyor. Boylece, hadlerini asan konsolislara ve ulkelerine iyi bir cevap verilmis olur. Ve, mahkeme heyeti de, izzet ve haysiyetlerini korumus olurlar....
31 Mart 2016 19:01
 // Ömer
chp içerisind özellikle devlet mahremiyeti içeren konularda mecliste soru önergesi verenlere dikkat edin. Kimler için ne öğrenmek peşindeler? Atatürk'ün arkasına sığınarak ihaneti meslek edinmişler...
31 Mart 2016 16:33
benden alacak değilya
 // Muammer Bekaroğlu
elbetteki y CHP YADA CHDP DEN alacaklar veya CIA dan gelecek başka nereden alacaklar....
31 Mart 2016 Perşembe 15:51
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler