YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Can Dündar ve Erdem Gül’ün tahliye taleplerine red
Can Dündar ve Erdem Gül’ün tahliye taleplerine red
25 Aralık 2015 16:16
Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile gazetenin Ankara Büro Temsilcisi Erdem Gül’ün Sulh Ceza Hakimliği’ne yaptıkları ikinci tahliye talepleri de reddedildi.

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara Büro Temsilcisi Erdem Gül, avukatı aracılığıyla İstanbul 2’nci Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne ikinci kez tahliye talebinde bulunmuştu.

Hakimlik, talebi değerlendirerek reddine karar verdi. Hakimlik, dosyadaki mevcut delil durumu, tutuklama gerekçeleri, atılı suçun yasadaki öngörülen ceza miktarının alt sınırı, soruşturma konusu suçlamaların ağırlığı ve önemini dikkate alarak adli kontrol hükümlerinin uygulanmasının yetersiz kalacağından tutukluluk hallerinin devamını kararlaştırdı.

Can Dündar ve Erdem Gül, MİT TIR'larına ilişkin görüntülerin yayınlanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında “Silahlı terör örgütüne üye olmaksızın bilerek ve isteyerek yardım etme”, “devletin gizli kalması gereken bilgileri açıklama”, “siyasal ve askeri casusluk” suçlarından tutuklanmışlardı. 

 

İHA

 // mustafa
Bile bile suç olacak yayını yapıyor. Bunun için yargıya gideceğini de biliyor, teröriste terörist diyemeyen bu adam, kimin talimatı ile devleti zor durumda bırakmak istedi?...
25 Aralık 2015 17:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler